Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Trzy spektakle i program satyryczno-literacki będzie można zobaczyć w ramach Jesiennych Spotkań Teatralnych Trzy spektakle i program satyryczno-literacki będzie można zobaczyć w ramach Jesiennych Spotkań Teatralnych

 

Zbliża się kolejna odsłona Jesiennych Spotkań Teatralnych. Na deskach MCK PGE Gigantów Mocy będzie można zobaczyć m.in. Stanisławę Celińską, Lucynę Malec czy Sławomira Hollanda. Pierwszy spektakl już 7 października. Na teatralną jesień w Bełchatowie zaprasza prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Nasz cykl rozpoczniemy przedstawieniem „Grace i Gloria”, który przygotowany został specjalnie z okazji jubileuszu 50 – lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej. Obejrzycie więc barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Brawurowa gra aktorek - Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec stworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

 

„Nic nowego pod słońcem”, czyli program satyryczno – literacki w wykonaniu Sławomira Hollanda to kolejna propozycja  w naszym programie i jednocześnie doskonała okazja do obcowania z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima. Czeka na Was wieczór doskonałych utworów literackich okraszonych zabawnym komentarzem i refleksją aktora, który z wdziękiem kulturalnego, eleganckiego inteligenta międzywojnia wprowadzi w atmosferę liryki, satyry i kabaretu.

 

Podczas tegorocznej edycji Jesiennych Spotkań Teatralnych będziemy również gościć Teatr Fraktal z dwoma spektaklami „Frida La Vida” oraz „Ryba Biba”. Pierwsza z propozycji to inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo spektakl „Frida La Vida”. Wydarzenie to oderwie nas od popkulturowego wizerunku malarki i pokaże Fridę mniej znaną. Scenariusz zbudowany jest nieomal wyłącznie z tekstów samej malarki, co pozwali nie tylko zobaczyć Fridę, ale także usłyszeć jej głos, pełen poezji, kolorów i namiętności.

 

Spektakl „Ryba Biba” to propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie… że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem odmieni nasze życie i nada mu sens. Podczas spektaklu rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki granej na żywo, na specjalnie skonstruowanych instrumentach.

 

 

Program:

Spektakl „Grace i Gloria”
Termin: 7.10.2022 r. (piątek), godzina 19:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 30 zł

Bilety do nabycia TUTAJ lub w kasie Kina MCK.

Więcej informacji na temat spektaklu znajdziecie TUTAJ.

 

Spektakl „Nic nowego pod słońcem” w wykonaniu Sławomira Hollanda
Termin: 16.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00
Miejsce: sala teatralna MCK
Bilety: 20 zł

Bilety do nabycia już wkrótce.

 

Spektakl „Frida La Vida”
Termin: 23.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 20 zł

Bilety do nabycia już wkrótce.

 

Spektakl „Ryba Biba”
Termin: 29.10.2022 r. (sobota), godzina 12:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 20 zł

Bilety do nabycia już wkrótce.

 

Sponsorem Jesiennych Spotkań Teatralnych jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

 

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie

 

Plakat promujący Jesienne Spotkania Teatralne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl