Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie Spotkania Taneczne (Re)akcje przyciągają najlepszych młodych polskich tancerzyBełchatowskie Spotkania Taneczne (Re)akcje przyciągają najlepszych młodych polskich tancerzy

 

W listopadzie nasze miasto ponownie stanie się stolicą tańca. Przed nami bowiem kolejna odsłona Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Chętni do udziału w konkursie mogą już się zapisywać. Samo wydarzenie odbędzie się 27 listopada w Gigantach Mocy.

 


To będzie prawdziwe święto sztuki, podczas którego królować będą taniec współczesny, nowoczesny i uliczny. Podczas XII Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021 na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zatańczą soliści, duety oraz teatry tańca z całej Polski. Główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta Bełchatowa w wysokości 1500 złotych.


Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego.

 

Jury oceniać będzie nie tylko choreografię, wyróżniającą się technikę czy stopień trudności wykonywanych elementów, ale również kostiumy i rekwizyty, repertuar muzyczny, składające się na ogólny wyraz artystyczny.

 

Tancerze oraz zespoły, które chciałyby wziąć udział w tegorocznych Spotkaniach, powinny do 31 października wypełnić kartę zgłoszenia online (kliknij: Formularz) oraz przesłać do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie nagrania spektaklu lub linku, pod którym można obejrzeć spektakl. Wszystkie informacje dotyczace tegorocznej odsłony spotkań tanecznych wraz z regulaminem turnieju znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje są jednym z najważniejszych turniejów tańca w regionie. Charakteryzują się ogromna różnorodnością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym. Są również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i szukania inspiracji. Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, a od kilku lat prezydent miasta przyznaje nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl