Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu osoba poszukująca książki na kiermaszuKiermasz książek przeczytanych do okazja do kupienia ciekawych tytułów; fot. archiwum

 

Kiermasz książek przeczytanych, rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci i młodzieży a także spotkania autorskie – takie atrakcje przygotowaliśmy na tegoroczny Tydzień Bibliotek, który rozpocznie się już 9 maja. Do udziału w wydarzeniach wszystkich mieszkańców zapraszamy wspólnie z bełchatowską biblioteką.


Jak co roku organizuje ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek - „Biblioteka – świat w jednym miejscu” - „odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie, podróżować po Bliskim Wschodzie z Aleksandrem Macedońskim, a po Galii z Juliuszem Cezarem, budować kolej birmańską z jeńcami wojennymi lub przemycać literaturę wspólnie z bibliotekarzami z Timbuktu. Albo wyruszyć w Kosmos – ten rzeczywisty lub wyimaginowany” – czytamy na stronie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (https://tydzienbibliotek.sbp.pl).


Wszystkie atrakcje, jakie na zbliżające się święto bibliotek przygotowaliśmy dla bełchatowskich czytelników wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, udowadniają, że tak właśnie jest za każdym razem, kiedy sięgamy po książkę. Zaplanowaliśmy. spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, autorem m.in. książki pt. „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, wystarczy okazać darmową wejściówkę. Można je odebrać w bibliotece głównej (ul. Kościuszki 9), w Filii nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18) oraz w Filii nr 4 (ul. Turkusowa 7). Ponadto, odbędzie się również Kiermasz książek przeczytanych, uroczyste rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci i młodzieży („Książka – obiekt artystyczny”, „Między rajem a węglem”), a także spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim.


AP

 

Plakat dot. Tygodnia Bibliotek 2022  kiermasz

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl