Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W swojej twórczości Eugeniusz Molski często sięga do motywu aniołaW swojej twórczości Eugeniusz Molski często sięga do motywu anioła

 

W bełchatowskim Muzeum Regionalnym można podziwiać wystawę „Uskrzydleni” autorstwa Eugeniusza Molskiego. Ekspozycja dostępna jest do końca czerwca. Jej wernisaż zaplanowano natomiast 20 maja.

 

Tytułowi „Uskrzydleni” to zagadkowe istoty, które powstawały w różnym czasie i mają one rozmaite oblicza. Jedne były impresjami artysty z egzotycznych podróży na Daleki i Bliski Wschód, wojaży afrykańskich, ze szlaków europejskich, a także polskich zakątków. Inne narodziły się z fascynacji i zauroczeń sztuką i kulturą zaczerpniętą tradycji, historii i religii różnych zakątków świata.


Wystawa, którą można zwiedzać w Muzeum Regionalnym, to doskonała okazja do poznania oraz podziwiania kunsztu malarskiego i ceramicznego Eugeniusza Molskiego. Ten ceniony w kraju i na świecie artysta, plastyk, ceramik i podróżnik brał udział w ponad 210 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.


Artysta gościł w Bełchatowie w 2007 roku, kiedy to obchodził 40-lecie swojej pracy twórczej. Ponownie zagości 20 maja, kiedy to zaplanowano wernisaż wystawy „Uskrzydleni”. W programie znalazły się tajemniczo brzmiące „Płonące anioły”, poezja inspirowana majowy „Kiermasz Anielski”. Początek wernisażu o godz. 19:00. Same zaś prace artysty można oglądać do końca czerwca.

 

AP

 

Plakat promujący wernisaż wystawy Plakat promujący wernisaż wystawy "Uskrzydleni" w Muzeum Regionalnym

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl