Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Szereg wakacyjnych warsztatów i zajęć czeka jeszcze w sierpniu na najmłodszych Szereg wakacyjnych warsztatów i zajęć czeka jeszcze w sierpniu na najmłodszych

 

Sporo ciekawych zajęć, warsztatów i sportowych wydarzeń czeka na dzieci i młodzież, którzy spędzają sierpień w mieście. Będzie też kilka odsłon osiedlowego lata, piknik słowiański z muzeum i kino na leżakach.

 

Przed nami jeszcze miesiąc wakacyjnego odpoczynku. Dla bełchatowian, którzy będą ten czas spędzać w mieście, mamy sporo różnorodnych propozycji. Atrakcje są tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

 

„Osiedlowe lato w mieście”

Wakacje z atrakcjami na osiedlach to nowe wydarzenie, na które zaprasza miasto. Dmuchańce, animacje, gry XXL, bańki mydlane i mini boisko piłkarskie – to tylko niektóre zabawy, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych, ale też tych nieco starszych dzieci. Przed nami jeszcze cztery spotkani. 7 sierpnia widzimy się na boisku przy SP nr 3, 14 sierpnia na osiedlu Budowalnych (dokładnie plac Jednostki Strzeleckiej), 20 sierpnia na os. Przytorze, zaś 4 września na os. Dolnośląskim. Wszystkie atrakcje jakie przygotowało miasto są bezpłatne, wystarczy przyjść i korzystać ze wspólnej zabawy.

 

Propozycje Miejskiego Centrum Kultury

Koncert plenerowy z cyklu Open Stage, zajęcia kreatywne „Letni łapacz snów”, kryminalistyczne „Tropiciele śladów” i taneczne „Roztańczone lato” - to propozycje Miejskiego Centrum Kultury na sierpień. Tradycyjnie będą też warsztaty ceramiczne „Ogród sztuk – moje miasto” i kolejna odsłona warsztatów kulinarnych tym razem pod hasłem „wege menu”. W planach jest również festiwal „Młodzi dla sztuki”. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Warto więc zapoznać się ze szczegółami, które znaleźć można na plakacie poniżej artykułu oraz na internetowej stronie placówki mckbelchatow.pl.

 

„Zamotaj się w muzeum”, czyli warsztaty w Muzeum Regionalnym

Od 1 do 5 sierpnia na małych bełchatowian czekają warsztaty „Zamotaj się w muzeum”. Będą one okazją, by stworzyć własną lalkę-motankę. Z kolei od 8 do 12 sierpnia muzeum zaatakują minionki. Podczas zajęć każdy uczestnik stworzy własnego przeuroczego minionka. Chętni mogą zapisywać się już dziś. Można to zrobić bezpośrednio w sekretariacie Muzeum Regionalnego lub telefonicznie – 44 633 11 33. Zajęcia w muzeum są odpłatne – koszt jednych to 4 zł. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie muzeum.belchatow.pl i na plakacie poniżej.

 

Muzeum Regionalne zaplanowało także piknik słowiański „Sierpniowa spasówka”, który odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia. To propozycja dla całych rodzin, ciekawych atrakcji z pewnością nie zabraknie.

 

Podróże małe i duże z biblioteką

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w sierpniu na wakacyjne czytanie w plenerze i na  zielonym dywanie. W planie są też zajęcia z grami planszowymi, literacko-plastyczne, warsztaty ludowe i plastyczne. Co ważne – wszystkie zajęcia, jakie organizuje biblioteka publiczna, są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto zapisać się już dziś. Więcej na ten temat przeczytacie na biblioteka.belchatow.pl. Warto też przypomnieć, że stoisko bełchatowskiej biblioteki będzie też można spotkać na „Osiedlowym lecie w mieście”.

 

Kino na leżakach zagości w centrum

28 sierpnia po raz kolejny zagości w Bełchatowie „Kino na leżakach". Ekran tradycyjnie stanie na placu przy scenie MCK PGE Gigantów Mocy. Tym razem na kinomanów będzie czekać komedia „Szef roku”.

 

Sportowe atrakcje z Miejskim Centrum Sportu

Już 13 sierpnia na pumptrucku zagości ogólnopolska impreza „Nie pompujesz – nie jedziesz”. Zawody, w których startują również bełchatowianie, będzie okazją by podziwiać widowiskowe przejazdy i tricki. Przez cały weekend 13-14 sierpnia na miejskich kortach tenisowych rozgrywać się będzie Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach. Udział w nim wezmą zawodnicy licencjonowani w Polskim Związku Tenisowym. Wśród nich także bełchatowianin, stypendysta miejski Krzysztof Brezyna. Z kolei na weekendy 20-21 sierpnia i 27-28 sierpnia zaplanowane są kolejne spotkania w ramach Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym.


Dla tych, co chcieliby spróbować swoich sił w chodzeniu na kijkach mamy Puchar Świata Nordic Walkig, którego miasto i Miejskie Centrum Sportu są partnerami. Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach. Przygotowane będą trzy trasy, w zależności od wieku, zawodnicy mogą pokonać 5, 10 lub 21 kilometrów. Jak się zapisać, a także więcej szczegółów można znaleźć w naszym artkule „Wystartuj w Pucharze Świata Nordic Walking”.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl