Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Maria Agnieszka Bińczyk od lat jest blisko związana z bełchatowską kulturą i sztukąMaria Agnieszka Bińczyk od lat jest blisko związana z bełchatowską kulturą i sztuką

 

Bełchatowskie Muzeum Regionalne zaprasza na spotkanie z wyjątkową artystką i jej malarstwem. W najbliższy piątek, 18 czerwca, odbędzie się wernisaż wystawy Marii Agnieszki Bińczyk. Ekspozycję „Nigdzie żywego ducha” będzie można zwiedzać do końca lipca.

 


„Nie wiem czy moje życie jest przypadkiem, czy jest ono zamierzone przez transcendentalny absolut, dla mnie nie ma to istotnego znaczenia. Chcę ten dar lub przypadek wykorzystać tak, że kiedy przyjdzie mi obejrzeć się za siebie i zrobić rachunek będę pewna, że szansę swoją wykorzystałam jak najlepiej” – tak o sobie mówi sama artystka. O tym, czy jej się udało, będzie się można przekonać już w najbliższy piątek, 18 czerwca. Tego dnia bowiem w bełchatowskim Muzeum Regionalnym zostanie otwarta wystawa Marii Agnieszki Bińczyk. Zwiedzający będą mogli oglądać zbiór pejzaży, na których „Nigdzie żywego ducha”.


Wernisażowi, który zaplanowano na godz. 18:00, towarzyszyć będzie występ zespołu „Poza czasem”. Grupę tworzą Maria Agnieszka Bińczyk (wokal, teksty), Katarzyna Gronkiewicz (skrzypce) oraz Krzysztof Słomczyński (gitara, teksty). Zespół ma na swoim koncie m.in. udział w II, III i V Międzynarodowym Przeglądzie Nauczycielskich Zespołów Artystycznych w Puławach, liczne koncerty oraz debiutancką płytę „Z głowy, z serca i z szuflady” z 2018 roku.


Maria Agnieszka Bińczyk urodziła się w 1953 r. w Bedoniu Przykościelnym k/Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, a następnie Studium Pedagogiczne oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Interesuje ją malarstwo olejne, grafika, rzeźba i witraż. Spełnia się także w innych dziedzinach sztuki - pisze wiersze, występuje w teatrze. Artystka przez wiele lat była związana z kulturą bełchatowską. Obecnie bardzo aktywnie wspiera środowisko artystyczne w Łodzi, gdzie jest organizatorką wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od 1989 roku jej prace wystawiane były na wielu wystawach polskich i zagranicznych. Jej rysunki ilustrowały ponadto tomiki wierszy.

 

AP

 

Plakat dotyczący wernisażu wystawy Marii Agnieszki BińczykPlakat dotyczący wernisażu wystawy Marii Agnieszki Bińczyk

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl