Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkursy literackie mają rozbudzać czytelnicze zainteresowania dzieci i młodzieżyKonkursy literackie mają rozbudzać czytelnicze zainteresowania dzieci i młodzieży

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa i powiatu do wzięcia udziału w dwóch konkursach: "Bajka dla siostrzyczki i braciszka" i „Książka na medal”. Prace konkursowe można składać do połowy listopada.

 

Miejska biblioteka od lat stawia na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie w nich zdolności twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni i fantazji. Każdego roku w tym między innymi celu organizuje różnorodne konkursy.

 

Zadaniem uczestników „Bajki dla siostrzyczki i braciszka” jest napisanie krótkiej bajki bądź opowiadania, zaś przedmiotem drugiego konkursu – „Książka na medal” - recenzji książki spoza kanonu lektur szkolnych. W obydwu przypadkach objętość prac nie może przekraczać dwóch stron maszynopisu o formacie A4. Zgodnie z regulaminem, recenzje, opowiadania i bajki, które były już nagrodzone lub publikowane, nie będą brane pod ocenę. Prace w trzech egzemplarzach i opatrzone godłem należy składać osobiście w siedzibie głównej przy ulicy Kościuszki 9. Można jest także przesłać drogą pocztową. Ważne, by dotarły one do biblioteki do 16 listopada. Zwycięzców obu konkursów poznamy w grudniu.

 

Więcej szczegółów, regulaminy obu konkursów wraz z wymaganymi załącznikami dostępne są na www.biblioteka.belchatow.pl.

 

AP

 

Plakat dot. bibliotecznych konkursów literackichPlakat dot. bibliotecznych konkursów literackich

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl