Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Spotkanie w muzeum będzie okazją do przywołania wspomnień o Marianie WójcikuSpotkanie w muzeum będzie okazją do przywołania wspomnień o zmarłym rok temu Marianie Wójciku

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na wyjątkowy „Wieczór wspomnień o Marianie Wójciku”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 marca, w Muzeum Regionalnym. Początek spotkania o godz. 17:00.


Mariana Wójcika w naszym mieście znał go chyba prawie każdy. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat był zawsze i wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego. Jego charakterystyczną, przygarbioną sylwetkę można było dostrzec zarówno na uroczystościach patriotycznych, jak i imprezach kulturalnych. Zawsze z aparatem fotograficznym na szyi. Jego fotografie można było oglądać w bełchatowskich placówkach kultury, a w lokalnej prasie publikowane były jego artykuły dotyczące Bełchatowa i regionu.


Przez wiele lat pracował w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie, prowadził szkolne koło filatelistyczne, a także często nagradzaną Spółdzielnię Uczniowską „Plastuś”.


Zasługi Mariana Wójcika dla rozwoju kulturalnego, oświatowego, regionalnego i społecznego naszego miasta doceniła Rada Miejska, przyznając mu w 2018 roku tytuł Zasłużonego dla Miasta Bełchatowa. W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in. „Marian Wójcik to najbardziej znany działacz społeczny Miasta Bełchatowa od ponad pół wieku. (…) to prawdziwy kronikarz dnia codziennego, obecny zawsze i wszędzie, gdzie bije puls naszego miasta”.


2 marca minie dokładnie rok od śmierci Mariana Wójcika, którego pasji, kronikarskiemu zacięciu oraz pielęgnowaniu pamięci historycznej Bełchatów zawdzięcza bardzo wiele. By uczcić jego pamięć i zasługi tego dnia w Muzeum Regionalnym odbędzie się „Wieczór wspomnień”. Do udziału w spotkaniu prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich, którzy znali Mariana Wójcika, mieli okazję z nim współpracować i będą chcieli podzielić się swoimi wspomnieniami. Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną także pamiątki, portrety i zdjęcia, a także kroniki autorstwa Mariana Wójcika. Początek wydarzenia o godz. 17:00.

 

AP

 

Plakat promujący Plakat promujący "Wieczór wspomnień o Marianie Wójciku"

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl