Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu Klaudia Szewczyk we własnoręcznie pomalowanej kurtceKlaudia Szewczyk maluje na ubraniach m.in. postacie z bajek czy anime; fot./fb Rashi Maluje

 

Tworzyć obrazy można nie tylko na płótnie, ale również na jeansowych kurtkach czy spodniach. Zapraszamy na wystawę oryginalnych dzieł właśnie tej formy sztuki użytkowej, których autorką jest bełchatowianka – Klaudia Szewczyk. Ekspozycję w siedzibie głównej miejskiej biblioteki będzie można oglądać od czwartku, 21 kwietnia.


Swoją przygodę z malowaniem na ubraniach zaczęła na początku czerwca 2020 roku. Właśnie wtedy jedna z córek Klaudii Szewczyk poprosiła ją o oryginalne ozdobienie katany. Jak mówi Klaudia Szewczyk, pierwsze prace były dla niej nie lada wyzwaniem. Na początku malowała farbami akrylowymi, potem zamieniła je na farby do tkanin. Mobilizacją do dalszej pracy były podziękowania od osób, które miały styczność z jej twórczością artystyczną. To rodziło również nowe pomysły. Dziś przyznaje, że chce to robić i sprawiać, że dzięki temu ludzie będą mogli poczuć się wyjątkowo. W swoich pracach nie ogranicza się do jednego stylu, lubi odkrywać nowe artystyczne możliwości.


Efekty tych poszukiwań oraz inspiracji będzie można podziwiać na najnowszej wystawie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Ekspozycja „Pędzlem malowane” będzie dostępna w siedzibie głównej przy ul. Kościuszki 9 od czwartku, 21 kwietnia do 23 maja.

 

AP

 

Plakat promujący wystawę ubrań ręcznie malowanychPlakat promujący wystawę ubrań ręcznie malowanych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl