Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

"Zaczarowany flet" to niezwykle baśniowa opera W. A. Mozarta"Zaczarowany flet" to niezwykle baśniowa opera W. A. Mozarta

 

Barwne kostiumy, animowane lalki i słynne arie w wykonaniu artystów nowojorskiej Metropolitan Opera – Kino Kultura przygotowało niecodzienną propozycję. Na dużym ekranie wyświetlony zostanie „Zaczarowany flet” W. A. Mozarta. Bilety na retransmisję spektaklu, na którą już dziś zapraszamy, można kupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury oraz online.

 

AKTUALIZACJA:

Retransmisja odbędzie się w niedzielę, 6 lutego o godz. 17:00 a nie jak pierwotnie informowało Kino Kultura 30 stycznia. Emisja przełożona została z przyczyn niezależnych od organizatora.


„Zaczarowany flet” wyświetlony zostanie w ramach przedsięwzięcia „Met Opera w kinach”, które nawiązuje do bogatej, ponad 90-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego nowojorskiego teatru. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki - prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi między innymi za pomocą powietrza. Tym razem na ekranie Kina Kultura wyświetlona zostanie jedna z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Julie Taymor, która zrealizowała również "Fridę" z Salmą Hayek oraz musical "Król Lew".


Libretto „Zaczarowanego fleta” ukazuje pełną fantastycznych przygód historię wędrówki młodego księcia Tamino i jego przyjaciela - zabawnego ptasznika Papageno. Muszą oni przejść liczne próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę - miłość idealnej dziewczyny. Tytułowy instrument ma natomiast chronić bohatera przed czyhającymi nań niebezpieczeństwami. Ostatecznie w finale zło zostaje pokonane, a wiedza i dobro zwyciężają.


Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) na retransmisję spektaklu The Metropolitan Operamożna kupić w kasie Kina Kultura lub online na stronie https://bilety.mckbelchatow.pl/.

 

AP

 

 

Plakat dot. retransmisji "Zaczarowanego fleta" z Met OperyPlakat promujący retransmisję spektaklu Metropolitan Opera

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl