Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Grupa Folklorystyczna Rajka od 2004 roku popularyzuje folklor ziemi bełchatowskiejGrupa Folklorystyczna Rajka od 2004 roku popularyzuje folklor ziemi bełchatowskiej

 

Żywa muzyka i kolorowe stroje – w tym roku Dzień Kobiet świętować będziemy na ludowo. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Kultury zapraszają na barwny występ Grupy Folklorystycznej Rajka oraz zaprzyjaźnionych zespołów ludowych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 marca w MCK PGE Gigantach Mocy.

 

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które wymaga równie wyjątkowej oprawy. W tym roku stawiamy na lokalny folklor, bo muzyka ludowa w każdym regionie ma niepowtarzalny charakter. Okazją do poznania tej związanej z Bełchatowem, ale nie tylko, będzie „Dzień kobiet na ludową nutę”. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpią bowiem Grupa Folklorystyczna Rajka, Zespół Pieśni i Tańca Bałdrzychowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka.

 

Grupa Folklorystyczna Rajka rozpoczęła swoją działalność przy Miejskim Centrum Kultury w styczniu 2004 r. To właśnie wtedy kilkoro dorosłych miłośników regionalnego folkloru, pod okiem instruktora Jacka Lewandowskiego, rozpoczęło żmudną naukę tańca ludowego. Obecnie zespół tworzy sześcioosobowa kapela i 25 tancerzy. W ramach wydarzenia obejrzymy także występ Zespołu Pieśni i Tańca Bałdrzychowianie z powiatu poddębickiego oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka, który koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami.

 

„Dzień Kobiet na ludową nutę” odbędzie w sobotę, 4 marca, w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 17:30. Darmowe wejściówki na występ można odbierać w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

 

AP / MCK

 

Plakat Plakat "Dzień Kobiet na ludową nutę"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl