Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Po spotkaniu będzie można kupić książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi"; fot. Krzysztof Kalinowski Po spotkaniu będzie można kupić książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi"; fot. Krzysztof Kalinowski

 

Miłośników dobrej literatury zapraszamy na spotkanie z Błażejem Torańskim – dziennikarzem, publicystą i pisarzem. Współautor książki „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” będzie gościem Muzeum Regionalnego w czwartek, 20 stycznia. Początek spotkania o godz. 17:00.


Wydana we wrześniu 2020 roku książka Błażeja Torańskiego i Jolanty Sowińskiej-Gogacz to przejmująca pozycja, bo podejmuje trudny i bolesny temat. „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” to opowieść o miejscu, które skazano na zapomnienie. Autorzy oddali w niej głos ostatnim świadkom – dzieciom, które trafiły do obozu koncentracyjnego w ówczesnym Litzmanstadt.


Dlaczego autor zdecydował się podjąć tak trudny temat? Między innymi na ten temat będzie można porozmawiać z Błażejem Torańskim. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Regionalnym w czwartek, 20 stycznia. Początek zaplanowano na godz. 17:00.


O autorze słów kilka


Błażej Torański - dziennikarz, publicysta, pisarz. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował m.in. we „Wprost”, w „Prawie i Życiu” i „Rzeczpospolitej”. Pasjonuje go literatura i wędrówki po świecie, po zabytkach i galeriach malarstwa. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach „Do Rzeczy” i „Odry”. Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze: „Knebel. Cenzura w PRL-u” i współautor książki „Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców”.

 

AP

 

Plakat informacyjny dot. spotkania autorskiego z Błażejem TorańskimPlakat informacyjny dot. spotkania autorskiego z Błażejem Torańskim

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl