Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

praca wwwNa wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia artystów zaprzyjaźnionych z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym

 

W galerii „Na piętrze” PGE Gigantów Mocy będzie można zobaczyć zdjęcia trzech fotografów – Tomasza Sobczaka, Elżbiety Drewniak i Anety Więcek-Zabłotnej. Wernisaż, który wspólnie organizują MCK i BTF, zaplanowany jest na najbliższy piątek, 28 maja o godz. 18:00.

 

- Wystawa, na którą Państwa zapraszamy, to prezentacja trzech bardzo różnych w swoim przekazie artystów. Będzie do obejrzenia sporo ciekawych zdjęć – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pierwszy z fotografów – Tomasz Sobczak – od lat związany jest z Tarnowem. Na swoim koncie ma wiele wystaw, nagród i tytułów. Prace, które będzie można zobaczyć w galerii „Na piętrze” były prezentowane tylko raz i to właśnie w Tarnowie. – Wyjątkowością tych zdjęć jest gra elementów architektonicznych, które nas otaczają i bardzo ostrych oraz wyrazistych kolorów i kształtów – tłumaczy Andrzej Juchniewicz.  

 

Druga artystka to Elżbieta Drewniak. Wrocławianka pokaże autoportrety, ale wkomponowane w plakaty lat 50. i 60. poprzedniego wieku. Na wystawie będą także prezentowane zdjęcia Anety Więcek- Zabłotnej z Lublina, która prezentuje fotografię konceptualną i kreacyjną.

 

- To trzeba po prostu zobaczyć. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają dość siedzenia w domach, a lubią fotografię i bycie wśród ludzi – dodaje Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca.

 

ADA

 

 

Plakat promujący wystawę Tomasza Sobczaka Plakat promujący wystawę Tomasza Sobczaka

 

Plakat promujący wystawę Elżbiety DrewniakPlakat promujący wystawę Elżbiety Drewniak

 

Plakat promujący wystawę Anety Więcek- Zabłotnej Plakat promujący wystawę Anety Więcek- Zabłotnej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl