Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

"Złota kaczka i duch starego zamku"  to jednoaktowy spektakl teatralny; fot./Teatr Piccolo w Łodzi"Złota kaczka i duch starego zamku" to jednoaktowy spektakl teatralny; fot./Teatr Piccolo w Łodzi

 

Wszystkie dzieci zapraszamy na spektakl „Złota kaczka i duch starego zamku”. Tę przepiękną opowieść o miłości, w której dobro wygrywa a „złe siły” są ukarane” będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę, 13 marca, w Gigantach Mocy. Bilety na przedstawienie można kupić w kasie MCK bądź online.


Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania dzieci na pewno znajdą odpowiedź. Scenariusz spektaklu oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce.


Pan Bajarz trafia do tajemniczego zamku, w którego katakumbach znajduje wielkie złote jajo. Wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami ucieka i porzuca błyszczące znalezisko – Złote Jajko. Chciwa i podstępna Czarownica z Bagien postanawia przywłaszczyć sobie to znalezisko. Jej plany krzyżuje Duch Starego Zamku.


„Złota kaczka i duch starego zamku” to barwna, pełna humoru i piosenek bajka dla najmłodszych. Artyści łódzkiego Teatru Piccolo postanowili zaprezentować ją w konwencji łączącej plan żywy i lalkowy. Spotkanie z widzami zwieńczą zaś zabawy i animacja z dziećmi.


Spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę, 13 marca, w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek przedstawienia o godz. 17:00. Bilety w cenie 18 zł można kupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury oraz w systemie sprzedaży online TUTAJ.

 

Plakat promujący spektakl "Złota kaczka i duch starego zamku"Plakat promujący spektakl "Złota kaczka i duch starego zamku"

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl