Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Spektakl oparty jest na twórczości Brunona Schulza; fot./CHOREASpektakl oparty jest na twórczości Brunona Schulza; fot./CHOREA

 

W poniedziałek, 4 października, miłośników sztuki teatralnej czeka prawdziwa uczta. Na deskach MCK PGE Gigantów Mocy wystawiony zostanie spektakl „Schulz: Pętla” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Bilety można kupić bezpośrednio w kasie MCK oraz online.

 


Po raz kolejny Bełchatów znalazł się na szlaku programu Teatr Polska. Przypomnijmy, że wydarzenie, którego głównym celem jest umożliwienie obcowania z tą formą sztuki mieszkańcom miejscowości, w których nie działają profesjonalne teatry, organizowane jest już po raz trzynasty. W ramach tegorocznej edycji bełchatowianie będą mieć okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl oparty na twórczości wyjątkowego polskiego artysty: prozaika, malarza, grafika i krytyka literackiego – Brunona Schulza.


Proza Schulza jest zarówno punktem wyjścia, ale i szkieletem całej opowiadanej przez aktorów historii. „Poprzez poszukiwanie i przekraczanie granic pomiędzy ludzkim ciałem a materią, spróbujemy wejść w proces twórczy sugerowany przez Jakuba - bohatera opowiadań, w kluczowym dla autora „Traktacie o manekinach”. Spróbujemy metaforycznie wejść w kompetencje Stwórcy, by wykreować na scenie człowieka „na obraz i podobieństwo manekina” z wszelkimi konsekwencjami tego nadużycia. Nasza uzurpatorska wizja, poprowadzi nas przez doświadczenia, które zbadają konsekwencje tego czynu” – tak o spektaklu na swojej stronie (https://www.chorea.com.pl/pl/spektakle/schulz-petla/) piszą jego twórcy, czyli artyści tworzący grupę CHOREA.


Przedstawienie „Schulz: Pętla” zostanie wystawione w Sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Bilety na sztukę dostępne są w kasie MCK oraz w systemie sprzedaży online Miejskiego Centrum Kultury -wystarczy kliknąć w link https://bilety.mckbelchatow.pl/.

 

AP

 

Bilety na spektakl można kupić w kasie MCK oraz onlineBilety na spektakl można kupić w kasie MCK oraz online

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl