Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ptak uchwycony na zdjęciu Pawła WoszczykaFotografia przyrodnicza to wielka pasja Pawła Woszczyka; fot./Paweł Woszczyk

 

Wspólnie z BTF-em oraz Miejskim Centrum Kultury przygotowaliśmy nie lada gratkę dla miłośników fotografii. W Galerii „Na Piętrze” pokażemy prace Małgorzaty Mikołajczyk oraz Pawła Woszczyka. Zdjęcia „Podróży abstrakcyjnych” oraz „Pierzastego świata” będzie można oglądać od czwartku, 14 kwietnia.


Autorką zdjęć składających się na pierwszą z ekspozycji jest pochodząca ze Zduńskiej Woli Małgorzata Mikołajczyk – z wykształcenia mgr fizyki, a z zawodu i zamiłowania fotograf. Przez kilkanaście lat wykładała w Warszawskiej Szkole Fotografii, uczestniczyła w szkole letniej fotografii dokumentalnej w Goeteborgu. Ukończyła także Studia Podyplomowe z Fotografii i Informacji Obrazowej w Uniwersytecie Warszawskim. Jak sama mówi, podróżuje z aparatem, a z każdej ze swoich wypraw stara się przywieźć zapis emocji wyzwalanych przez odwiedzane przez nią miejsca. Na wystawie „Podróże abstrakcyjne” będzie można zobaczyć zdjęcia nie tylko z wycieczek po Polsce, ale także z innych, bardziej odległych miejsc: Enniscrone w Irlandii, Budapesztu, Triestu, Barcelony, Tirany. Tak naprawdę, jak mówi autorka, są to zdjęcia z podróży do własnego wnętrza. „Zrezygnowałam z planów ogólnych i przeszłam do detalu. Mury, płoty, podłogi, chodniki, dziury w asfalcie, piasek na plaży, działają na mnie jak magnes. Separuję pewne elementy z realnego świata, znajduję dla nich formę-zbliżam się do rzeczywistości i uciekam od niej. Tak poprzez abstrakcje lepiej zapamiętuję odwiedzane miejsca" – czytamy na blogu autorki Małgorzata Mikołajczyk.


Druga z wystaw, do oglądania których zapraszamy wspólnie z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym oraz MCK-iem, zabiera widza do „Pierzastego świata” widzianego okiem Pawła Woszczyka. Jak sam mówi, fotografią interesuje się od zawsze. „Na początku była to przygoda, własnoręcznie wywoływane filmy i zdjęcia w łazienkowej ciemni, oczywiście czarno białe. Obiektywy i sprzęt (Druh, Smiena, Zenith), który wtedy miałem oraz wiedza o optyce, nie pozwalały mi na profesjonalną fotografię. Dopiero po pojawieniu się aparatów cyfrowych pojawiły się nowe możliwości. Fotografia przyrodnicza stała się moją pasją a rejestrowanie niesamowitego świata fauny i flory sensem wszelkich wypraw. Uwielbiam wczesne poranki, kiedy wraz ze wschodem słońca budzi się życie. Mali mieszkańcy łąk i lasów mienią się kroplami porannej rosy, a ptasie trele umilają obcowanie z przyrodą. Możliwość przebywania w tak magicznej scenerii jest bezcenna, pozwala zachować obrazy, zapachy, kolory, na długie wieczory jesiennej szarugi" - tak o swoich pracach pisze Paweł Woszczyk.

 

Obie wystawy – zarówno Małgorzaty Mikołajczyk jak i Pawła Woszczyka - będzie można oglądać w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

AP

 

Plakat promujący wystawę "Pierzasty świat"Plakat promujący wystawę "Pierzasty świat"

 

Plakat promujący wystawę "Podróże abstrakcyjne"Plakat promujący wystawę "Podróże abstrakcyjne"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl