Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie bełchatowskich szkół wraz z rodzinamiW konkursie mogą wziąć udział uczniowie bełchatowskich szkół wraz z rodzinami

 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową”. Własnoręcznie wykonane prace należy przynieść do Gigantów Mocy w środę, 8 grudnia. Laureatów konkursu poznamy kilka dni później – 16 grudnia.


Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to piękny i stary zwyczaj. Dużo starszy niż ozdabianie choinki i mocno zakorzeniony w polskiej kulturze. By przypomnieć tę nieco uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie, Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.


Udział w nim mogą wziąć uczniowie bełchatowskich szkół podstawowych klas IV-VI oraz ich rodziny. Zadaniem uczestników będzie wykonanie przestrzennej szopki o wymiarach 30 cm x 35 cm. Technika prac jest dowolna. Ważne! Wszystkie elementy szopki muszą być wykonane samodzielnie. Prace, w przygotowaniu których wykorzystane zostaną gotowe lub nietrwałe, kruche i obsypujące się elementy, nie będą oceniane. Dodatkowym wymogiem jest, by szopka była gotowa do ekspozycji, tzn. musi samodzielnie stać.

 

Prace należy dostarczyć w dniu 8 grudnia 2021 (do godz. 19.00) do szatni w budynku Gigantów Mocy w Bełchatowie, pl. Narutowicza 3. Regulamin komursu dostępny jest na stronie Miejskiego Centrum Kultury (https://www.mckbelchatow.pl)

 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, nastąpi 16 grudnia 2021r. o godzinie 17.00 w MCK PGE Giganty Mocy.

 

AP

 

Plakat dot. konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa"Plakat dot. konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl