Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportLodowisko będzie mieć nowe zaplecze. Umowa podpisana

Lodowisko będzie mieć nowe zaplecze. Umowa podpisana

Modernizacja zaplecza to trzeci etap modernizacji miejskiej ślizgawkiModernizacja zaplecza to trzeci etap modernizacji miejskiej ślizgawki

 

Lodowisko miejskie będzie mieć nowe zaplecze. Umowa na jego budowę została właśnie podpisana. Nowe szatnie i pomieszczenia sanitarne mają być gotowe we wrześniu. Na realizację zadania prezydent Mariola Czechowska pozyskała niemal 1 mln zł środków zewnętrznych.

 

– W ostatnich latach widać coraz większe zainteresowanie bełchatowian aktywnym spędzaniem czasu, co bardzo cieszy. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są niezwykle ważne. To doskonały sposób na świetną kondycję, ale też poprawę stanu zdrowia. I to właśnie dlatego budujemy nowe obiekty sportowe, ale też remontujemy istniejące. Ruszamy z kompleksową przebudową boiska treningowego nr 1, lada moment rozpoczną się prace na lodowisku miejskim, a w najbliższych dniach planujemy podpisać umowę na modernizację boisk oraz bieżni przy hali Energia i SP nr1. To duże, kilkumilionowe zadania. By móc je realizować i nie obciążać zbytnio budżetu miejskiego, staraliśmy się pozyskać środki zewnętrzne. Cieszę się, że moje starania zakończyły się sukcesem, nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w zdrowie mieszkańców – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Umowa na modernizację miejskiego lodowiska, a konkretnie na przebudowę i rozbudowę zaplecza sanitarno-szatniowego, podpisana została w piątek, 12 maja. Zakres prac, jakie w ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zostać przeprowadzone, jest ogromny. Wymieniona zostanie cała część socjalna Powstaną nowe szatnie i pomieszczenia sanitarne, a także odizolowany od tafli lodowej tzw. ciepły hol, czyli miejsce, w którym będzie można w komfortowych warunkach czekać na wejścia. W wyremontowanym pomieszczeniu znajdować się będą także kasa i wypożyczalnia. W sezonach letnich budynek będzie spełniał funkcję zaplecza dla rolkowiska i Miejskich Kortów Tenisowych.

Inwestycja ma się zakończyć we wrześniu. – Liczymy, że nowy sezon zimowy 2023/2024 będzie już przy całkowicie odnowionym lodowisku miejskim. Dzięki modernizacji zdecydowanie poprawi się jego estetyka, ale przede wszystkim komfort korzystających ze ślizgawki mieszkańców. Tym bardziej, że będzie to obiekt całoroczny – podkreśla Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Wszystko będzie kosztować 1,6 mln zł. Na realizację tego zadania prezydent Mariola Czechowska pozyskała niemal 1 mln zł środków zewnętrznych. Blisko 350 tys. zł pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej, natomiast 600 tys. zł to dotacja z Gminy Bełchatów.

Przypomnijmy, że remont zaplecza to trzeci etap modernizacji miejskiego lodowiska. W ubiegłym roku obiekt przy ul. Edwardów zyskał nowy dach i ściany boczne, wybudowany został także garaż na rolbę.

 

AP