Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaLubisz bajki Andersena? Weź udział w konkursie

Lubisz bajki Andersena? Weź udział w konkursie

Prace konkursowe należy dostarczyć do MCK 28 październikaPrace konkursowe należy dostarczyć do MCK 28 października

 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w bajecznym konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników będzie wykonanie makiety ilustrującej jedną z bajek Andersena. Laureatów poznamy na początku listopada.

Konkursy z cyklu „W krainie Baśni” od kilku lat cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych bełchatowian. W tym roku Miejskie Centrum Kultury postawiło przed uczestnikami nie lada wyzwanie – należy przygotować makietę, która będzie „Ilustracją wybranej baśni Hansa Christiana Andersena”.

Uczestnicy – mieszkające w Bełchatowie dzieci w wieku 4- 6 lat wraz z rodzinami – mogą wybierać spośród pięciu baśni oraz ich bohaterów. Mowa o „Calineczce”, „Dzielnym ołowianym żołnierzyku”, „Dziewczynce z zapałkami”, „Księżniczce na ziarnku grochu” oraz „Pasterce i kominiarczyku”.

Technika prac jest dowolna, podobnie jak dobór materiałów. Co ważne, makiety wykonane z gotowych elementów jak i z nietrwałych, kruchych, obsypujących się i niedosuszonych nie będą oceniane. Każda praca musi być możliwa do ekspozycji (musi samodzielnie stać). Dodatkowy wymóg dotyczy wymiarów przygotowanej formy przestrzennej – musi mieć podstawę 30 cm x 30 cm, jej wysokość zaś nie może przekroczyć 35 cm.

Prace należy przynieść 28 października 2021 r. do godziny 19:00, do szatni w budynku Gigantów Mocy. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, połączone z otwarciem wystawy, nastąpi 8 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 w budynku MCK PGE Giganty Mocy, w dolnym Holu.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć mozna na stronie organizatora – Miejskiego Centrum Kultury (https://www.mckbelchatow.pl).

 

AP

 

w konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z rodzinamiw konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z rodzinami