Przyznawane co roku przez Prezydenta Miasta Bełchatowa nagrody to wyraz uznania dla osiągnięć artystycznych laureatów. To również forma docenienia ich działalności kulturalnej. Zarówno, jeśli chodzi upowszechnianie literatury, muzyki, czytelnictwa, jak i wkład w popularyzację historii naszego regionu.
Ludzie bełchatowskiej kultury z nagrodami prezydenta
Nagrodę za organizację wydarzeń kulturalnych oraz działalność w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MCK otrzymała Agnieszka Bielska. Z kolei Martyna Guderska doceniona została m.in. za pracę przy popularyzacji Ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy. – Bez wątpienia ta nagroda to dla mnie forma dopingu, ale też docenienie mojej pracy. To jest bardzo ważne, aby w pracy się spełniać. Motywacją dodatkową jest to, jeśli osoby, dla których to robimy, doceniają nasze wysiłki. Ja w swoe pracy się absolutnie odnajduję. Przez wcześniejsze lata robiłam coś zupełnie innego. Teraz mogę się realizować w tym, w czym według moich odbiorców jestem całkiem niezła. Praca w placówce kulturalnej to dla mnie samorealizacja, satysfakcja, poczucie spełnienia. To też możliwość dawania mieszkańcom szansy na realizowanie ich potrzeb – powiedziała Martyna Guderska, pracownik Miejskiego Centrum Kultury.
Prezydent Patryk Marjan zdecydował także o przyznaniu nagrody dla pracującej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej Annie Dżule za jej pracę na rzecz kultury oraz działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. – Jestem szczęśliwa, wzruszona i wdzięczna. Właśnie takie emocje mi w tej chwili towarzyszą. Myślę również, że ta nagroda pokazuje, że działania, które podejmujemy, przynoszą spodziewane efekty. A biblioteka to nie tylko miejsce, w którym wypożyczamy książki, ale które integruje ludzi, które jest otwarte na ludzi i które inspiruje do rozwijania zainteresowań oraz pasji. Bardzo kocham swoją pracę. Pracuję w przekonaniu, że książki mają moc zmieniania życia. A ta nagroda jest dla mnie dodatkową motywacją do podejmowania kolejnych działań. Mam tu na myśli popularyzację książek oraz kultury czytelniczej w naszym mieście – powiedziała nagrodzona Anna Dżuła.
Kolejna z nagrodzonych to Katarzyna Rzepecka, która w ostatnim roku intensywnie pracowała na rzecz promocji biblioteki i jej wizerunku, aktywnie też promowała czytelnictwo wśród bełchatowian. Natomiast Bożena Książczyk z Muzeum Regionalnego otrzymała prezydencką nagrodę za całokształt pracy na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Na uznanie zasługuje również jej wkład w popularyzację historii i kultury miasta oraz regionu.
To jednak nie koniec nagród. Wśród laureatów znalazł się też działający przy Miejskim Centrum Kultury zespół A’vista. Prezydent postanowił docenić wkład muzyków w popularyzację muzyki klasycznej.
Wszystkim laureatom tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
>>> Zobacz fotogalerię: Inauguracja Roku Kulturalnego 2024/2025
Ostatnim punktem uroczystego wręczenia nagród był spektakl w wykonaniu grupy teatralnej BAT-PKP pod kierownictwem Katarzyny Pawłowskiej. Uczestnicy gali mogli zobaczyć przedstawienie zatytułowane „Randka z Julkiem”.
Uczestnicy gali obejrzeli spektakl pt. „Randka z Julkiem” w wykonaniu grupy BAT