Do końca stycznia w bełchatowskim Muzeum Regionalnym można zwiedzać wystawę zatytułowaną „Fauna i flora w numizmatyce. LXIII wystawa numizmatyczna”.
Na ekspozycji prezentowane są monety – obiegowe, okolicznościowe i kolekcjonerskie, a także banknoty oraz karty telefoniczne z 62 państw świata. Elementem, który łączy wszystkie eksponaty są wizerunki zwierząt i roślin, jakie zostały na nich zamieszczone. Wystawa prezentuje wiele, różnorodnych gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jak mówią autorzy wystawy ekspozycja ma dwa cele – jest próbą ukazania ważności tematu jakim jest ochrona środowiska i dbałość o zasoby naturalne.
Wystawę można oglądać w godzinach pracy muzeum – tj. we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10:00 – 17:00 oraz w niedzielę w godz. 11:00 – 18:00.
Zamieścił: TK
Autor: AD-A