Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na "Majówkę na Wolności"

Zapraszamy na „Majówkę na Wolności”

majowkaPlac Wolności to miejsce wypoczynku dla całych rodzin

 

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy do plenerowych wydarzeń kulturalnych. Pierwsze z nich – Noc Muzeów już za nami, kolejne w najbliższy weekend. Zapraszamy na Majówkę na Placu Wolności. 

 

Już w najbliższą niedzielę 23 maja,  będzie można na żywo posłuchać występów miejskich stypendystów i orkiestry dętej. Od godziny 16.00 na scenie plenerowej w zrewitalizowanym parku na Placu Wolności rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki. – Cieszę się bardzo, że przestrzeń miejska ponownie zacznie tętnić życiem. Możemy znów przebywać razem, ciesząc się wiosną i plenerem. Myślę, że wszyscy już za tym tęskniliśmy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

W niedzielę na Placu Wolności będzie można posłuchać Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów – Grocholice, a także miejskich stypendystów. Wystąpią Liliana Kopala, Władysław Gągała, Pola Gągała, Subito Band, A’vista, a także Tatiana Kopala – finalistka The  Voice Kids.

 

Będzie coś dla ucha i dla ciała. Od dzisiaj tj. poniedziałku 17 maja, Miejskie Centrum Kultury rozpoczyna próby do wspólnego tańca, którego finałowe wykonanie zaprezentowane zostanie podczas niedzielnej majówki. MCK proponuje, by z obostrzeń wyjść tanecznym krokiem, do zabawy zaprasza wszystkich chętnych. Bez znaczenia na wiek i umiejętności taneczne. Próby organizowane będą codziennie od poniedziałku do soboty (22 maja) o godzinie 12:00.   

 

Z kolei w sobotę, 22 maja, Miejskie Centrum Sportu wraz z Klubem Sportowym Nordic Woalking Bełchatów zapraszają mieszkańców do udziału w warsztatach organizowanych pod hasłem „Chodź po zdrowie”. Zainteresowani spotkają się o godzinie 16:00 w parku za  Muzeum Regionalnym. Co ważne, do piątku do północy trzeba zgłosić chęć udziału w akcji. Wszelkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/).

 

Przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych, dotyczących zachowaniem dystansu 1,5 m między osobami, dezynfekcji rąk i zakrywaniu ust i nosa. Ponadto prosimy o dostosowanie się do zakazu spożywania napojów i posiłków na terenie organizowanych wydarzeń.

 

KR

 

Plakat - Majówka na Wolności