Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościMasz przyłącze pod drogą? Złóż wniosek na kolejny rok

Masz przyłącze pod drogą? Złóż wniosek na kolejny rok

Masz przyłącze pod drogą? Złóż wniosek na kolejny rok
Szczegółowych informacji nt. wydawania zgód na zajęcie pasa drogowego udzielają pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska
Ważne przypomnienie dla mieszkańców, którzy umieszczali w pasie drogowym (czyli np. pod chodnikiem, jezdnią, w pasie zieleni) instalacje techniczne takie jak przyłącza wody lub kanalizacji. Należy złożyć wniosek o naliczenie opłat na kolejny rok.

Jeśli zgoda na zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia urządzeń wydana była do końca bieżącego roku, czyli do 31 grudnia, należy złożyć nowy wniosek o naliczenie opłat za kolejne lata. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować utratą prawa do umieszczenia tych elementów w przestrzeni drogowej. Dlatego tak ważne jest, aby wspomniane wnioski złożyć jak najszybciej.

Więcej informacji na ten temat udzielają pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. Skontaktować się z nimi można osobiście w budynku magistratu przy ul. Kościuszki 1. Można również zadzwonić pod numer 44 733 52 33.