Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMatura 2024 wystartowała - powodzenia

Matura 2024 wystartowała – powodzenia

Po majówkowym wypoczynku maturzyści rozpoczynają egzaminacyjny maraton. W miejskim III Liceum Ogólnokształcącym do matury przystępuje ponad stu absolwentów. We wtorek 7 maja na pierwszy ogień tradycyjnie poszedł język polski. W kolejnych dniach abiturienci zmierzą się z matematyką i językiem obcym.

W tym roku absolwenci szkół średnich będą pisać egzaminy z czterech przedmiotów obowiązkowych. Mowa o języku polskim (na poziomie podstawowym), matematyce (na poziomie podstawowym), języku obcym nowożytnym (na poziomie podstawowym) oraz z wybranym przedmiocie dodatkowym (na poziomie rozszerzonym). Ponadto każdy maturzysta musi przystąpić do matury ustnej z języka polskiego oraz języka obcego. Oznacza to łącznie minimum sześć egzaminów.

Matura 2024 wystartowała. Powodzenia

Pierwszy z obowiązkowych egzaminów rozpoczął się we wtorek 7 maja punktualnie o godz. 9:00. Dziś język polski. Część pisemna składa się z dwóch arkuszy. Pierwszy sprawdza wiedzę historyczno-literacką, drugi natomiast to wypracowanie. Maturzyście mają dwa tematy do wyboru. Egzamin na poziomie podstawowym potrwa 240 minut.

Natomiast w środę 8 maja przed maturzystami matematyka, w czwartek zaś język obcy nowożytny. W miejskim “Mickiewiczu”, podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowana większość zdających zadeklarowała język angielski.

Zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, by zdać maturę, absolwenci muszą uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej i pisemnej. Tegoroczne matury potrwają do 24 maja. Ich wyniki poznamy 9 lipca. Natomiast egzaminy w terminie dodatkowym przeprowadzone zostaną między 3 a 17czerwca. Z kolei poprawki zaplanowano na 20 i 21 sierpnia.

AP