Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaDodatkowe pieniądze na oświatę

Dodatkowe pieniądze na oświatę

Uczniowie SP nr 5 już korzystają z nowoczesnej pracowniPomoce dydaktyczne trafiły między innymi do SP nr 5

Dodatkowe godziny lekcyjne dla uczniów, zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych czy specjalistyczne pracownie. W 2021 r.  miasto dla swoich szkół i przedszkoli pozyskało dodatkowo ponad 2 mln zł z różnych programów rządowych i konkursów. To niebagatelne środki, dzięki którym zdobywanie wiedzy w miejskich placówkach jest jeszcze ciekawsze.  

 

„Laboratoria Przyszłości” to wart ponad 1 mln 360 tys. projekt, który realizowany będzie we wszystkich miejskich szkołach podstawowych. W ramach tej inicjatywy mają być zwiększane  kompetencje uczniów z takich dziedzin jak nauka, technologia, inżynieria, matematyka czy sztuka. Miasto otrzymało już potwierdzenie przyznania tych pieniędzy.

 

Za dodatkowe pieniądze z różnych programów w podstawówkach i w jedynym prowadzonym przez miasto liceum, do dyspozycji uczniów i nauczycieli są tablice interaktywne. Placówki mogą pochwalić się również pracowniami przyrodniczymi, w których zajęcia teoretyczne wzbogacane są o praktykę. Za pieniądze pozyskane w tym roku, te specjalne ekologiczne pracownie zafunkcjonują w SP 4, SP 12 czy w Przedszkolu Samorządowym nr 5.

 

– Zawsze staramy się aplikować o dodatkowe pieniądze również na edukację. Chodzi nie tylko o wyrównywanie szans,  ale również o rozwijanie pasji i przedstawianie świata nauki w atrakcyjny i nowoczesny sposób. Chcemy, by szkoły i przedszkola były atrakcyjnym miejscem, w których chętnie spędza się czas i zdobywa wiedzę – mówi Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.   

 

Dodatkowe pieniądze, to również możliwość finansowania zajęć wspomagających dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich z III LO. Lekcje prowadzone są, by nadrobić, ewentualne zaległości spowodowane zdalnym nauczaniem, wprowadzonym w ubiegłym roku w związku z pandemią koronawirusa. W sumie to 2415 dodatkowych godziny lekcyjnych, realizowanych od września do grudnia tego roku.   

 

Dla dzieci w wieku 5 – 9 lat, z dodatkowych pieniędzy realizowane są zajęcia zwiększające ich aktywność ruchową. Za kwotę ponad 72 tys. zł zakupiono książki i wyposażenie bibliotek szkolnych.  Z otrzymanych dotacji SP 5 może pokryć część kosztów wycieczek realizowanych w ramach programu  „Poznaj Polskę”. Z pozyskanych pieniędzy dofinansowano też budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych w Trzynastce.

 

KR