Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMiejska stypendystka brązową medalistką Mistrzostw Polski

Miejska stypendystka brązową medalistką Mistrzostw Polski

Miejska stypendystka brązową medalistką Mistrzostw Polski
Marta Dudek z brązowym medal Mistrzostw Polski U16 w grze pojedynczej; fot: Akademia GKS Bełchatów
Jest młoda, zdolna i ambitna. Mowa o Marcie Dudek, tenisistce Akademii GKS Bełchatów i jednocześnie sportowej stypendystce Miasta Bełchatowa, która zdobyła właśnie brązowy medal na Mistrzostwach Polski U16 w grze pojedynczej. Ogromne gratulacje dla zawodniczki i jej trenerów.

Forehend, backhand, drop shot czy return – te zagrania dobrze znają wszyscy fani tenisa ziemnego. Doskonale zna je z pewnością także Marta Dudek, 15-letnia bełchatowianka, która w tenisa gra od 4 roku życia. Lata pracy pod okiem doświadczonych szkoleniowców przynoszą sukcesy. Tym razem miejska stypendystka znakomicie spisała się podczas Mistrzostw Polski U16, które na początku lipca odbyły się w Zamościu.

W zawodach, które rozgrywane były w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego MS w Polsce, udział wzięło 48 młodych polskich zawodniczek. Marta Dudek rozstawiona została z numerem 10. W pierwszej rundzie otrzymała tzw. wolny los. Oznacza to, że miała zapewniony start w kolejnej rundzie bez konieczności gry. Najpierw przeciwniczką bełchatowianki była Jessica Pabisiak z Wrocławia, którą pokonała w dwóch setach 6:3 i 7:6(2). Następny mecz rozegrała z Oliwią Kuszel z Torunia. Walka również trwała dwa sety, a bełchatowianka wygrała e gładko 6:4 i 6:1.

W ten właśnie sposób wspięła się w turniejowej drabince do ćwierćfinału. Tam już czekała na nią Kornelia Krześniak z Grodziska Mazowieckiego. To był niezwykle zacięty mecz. Pierwszy set Marta wygrała 6:3, w drugi natomiast zakończył się wynikiem 7:5. W półfinale jej rywalką była Maja Wróbel z Chrzanowa. Pojedynek był niezwykle emocjonujący. Pierwszy set to gładkie zwycięstwo tenisistki Akademii GKS Bełchatów 6:2. Niestety w dwóch kolejnych miejska stypendystka musiała uznać wyższość rywalki – 3:6 i 0:6, która ostatecznie tryumfowała w turnieju. Marta Dydek zaś została brązową medalistką Mistrzostw Polski U16.

Ogromne brawa i gratulacje dla nadziei bełchatowskiego tenisa. Słowa uznania kierujemy także do sztabu szkoleniowego Marty Dudek. Jej trenerami są Maciej Wściubiak (były reprezentant Polski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, były trener PZT w różnych kategoriach wiekowych) oraz jej tata zawodniczki Piotr Dudek. Za jej przygotowanie motoryczne odpowiada zaś trener Dariusz Rybarczyk.