Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPrzygotuj wielkanocną kartkę i wygraj miejski konkurs

Przygotuj wielkanocną kartkę i wygraj miejski konkurs

Przygotuj kartkę wielkanocną na konkurs
Czas na przesłanie konkursowej pracy jest do 22 lutego
Trwa miejski konkurs na „Bełchatowską kartkę wielkanocną”. Co trzeba zrobić? Przygotować projekt kartki wielkanocnej, która będzie nawiązywać do świąt, ale też do naszego miasta. Do udziału w tym plastycznym wyzwaniu prezydent Mariola Czechowska zaprasza bełchatowskie dzieci i młodzież.

Poprzednie dwie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodych artystów. Dlatego też w tym roku miasto postanowiło ogłosić konkurs na „Bełchatowską kartkę wielkanocną”. Zadaniem uczestników będzie najpierw wymyślenie, a później zaprojektowanie kartki na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Ważne, by praca nawiązywała do Bełchatowa. Konkretnie zaś do walorów naszego miasta, jego loga czy architektury.

We wcześniejszych odsłonach pomysłów autorom nie brakowało, liczymy więc, że w tym roku będzie podobnie. Jeśli chodzi o wymagania techniczne dotyczące pracy konkursowej, są one proste. Po pierwsze musi ona być formatu A4. Po drugie, można zastosować dowolną technikę plastyczną, czyli m.in. rysowanie, malowanie, wyklejanie czy wydzieranie. W końcu zaś praca powinna być płaska, dzięki czemu będzie można ją zeskanować i sfotografować.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Miejski konkurs skierowany jest do najmłodszych bełchatowian. Propozycje miejskiej kartki oceniane będą w trzech kategoriach: przedszkolaki (3-6 lat), klasy I-III oraz IV-VIII. Prace konkursowe można przesyłać do 22 lutego. Nazwiska laureatów zaś poznamy najpóźniej 6 marca. Wyniki opublikujemy na miejskiej stronie belchatow.pl oraz oficjalnym profilu miasta na facebook’u. 

Jak przesłać pracę konkursową?

Projekty kartek będzie można przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) lub dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji Kultury i Sportu (ul. Kościuszki 15, I piętro, pokój 23 oraz 215). Na odwrocie praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora, dodać też należy klasę i szkołę, do której uczęszcza. Trzeba też pamiętać, aby dołączyć kompletnie i prawidłowo wypełniony przez rodzica lub opiekuna formularz zgłoszeniowy (oświadczenie). Można go pobrać poniżej, podobnie jak regulamin konkursu. Powodzenia!