Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMiejski żłobek rekrutuje na nowy rok szkolny

Miejski żłobek rekrutuje na nowy rok szkolny

Miejski żłobek "Jaś i Małgosia"  ponad czterdzieści lat opiekuje się najmłodszymi bełchatowianamiMiejski żłobek „Jaś i Małgosia” ponad czterdzieści lat opiekuje się najmłodszymi bełchatowianami

 

Żłobek „Jaś i Małgosia” ruszył z rekrutacją na rok szkolny 2022/2023. Na dzieci czeka fachowa opieka, domowa atmosfera, posiłki przygotowywane w kuchni na miejscu. Budynek placówki właśnie jest gruntowanie remontowany. Oznacza to, że od września maluchy będą mieć do dyspozycji nowe, kolorowe sale, a także zabawki i pomoce edukacyjne. Nabór do miejskiego żłobka potrwa do 31 maja. Potrzebne do złożenia dokumenty można pobrać z internetowej strony placówki.   

 

 

Do „Jasia i Małgosi” można już zapisać maluchy, które mają 4 miesiące. Do najstarszych zaś należą trzylatkowie. W nowym roku szkolnym placówka planuje otworzyć 5 grup. – Staramy się zapewnić opiekę na jak najlepszym poziomie. Mamy wykwalifikowany personel, pielęgniarkę, logopedę. Na maluchy czekają zajęcia rozwijające ich mowę, motorykę, sprawność psychoruchową. Co równie ważne posiłki w naszym żłobku przygotowywane są w kuchni na miejscu. Układamy też indywidualne jadłospisy dla dzieci z alergiami pokarmowymi – mówi Anna Majchrzak, dyrektor Żłobka Miejskiego „Jaś i Małgosia”.

 

Za wyborem miejskiego żłobka może też przemawiać preferencyjne czesne. W zależności od dochodu, rodzice za miesiąc płacą od 200 do 300 zł. Na dodatkowe ulgi mogą tez liczyć posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny czy rodzice samotnie wychowujący dzieci.  

 

Warto dodać, że budynek „Jasia i Małgosi” jest w trakcie generalnego remontu oraz przebudowy. Od września dzieci będą więc mieć do swojej dyspozycji odnowione łazienki, korytarze i szatnie oraz kolorowe sale z nowymi zabawkami, pomocami edukacyjnymi i meblami. Nowy wygląd zyska także plac zabaw. – Dzięki inwestycji znacznie poprawi się komfort pobytu w placówce, a co najważniejsze z opieki żłobka będzie mogło skorzystać więcej dzieci. Chcielibyśmy, aby z placówki docelowo korzystało 90 maluchów – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.  

 

Rekrutacja do „Jasia i Małgosi” na rok szkolny 2022/2023 już się rozpoczęła. Nabór prowadzony będzie do 31 maja. Potrzebne dokumenty – karta zgłoszenia i oświadczenia – można pobrać ze strony internetowej żłobka: www.zlobekbelchatow.szkolnastrona.pl. Co ważne – przez wzgląd na prowadzony remont – dokumenty trzeba składać w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (II piętro, w godz. 9:00-14:00), który znajduje się w pobliżu żłobka. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 507 015 604.

 

ADA

 

Plakt dotyczący naboru do miejskiego żłobka "Jaś i Małgosia" Plakt dotyczący naboru do miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”