Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMiejski żłobek rusza z rekrutacją

Miejski żłobek rusza z rekrutacją

Do Do „Jasia i Małgosi” można zapisać maluchy od piątego miesiąca życia

 

Rodzice i opiekunowie, 3 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja do miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia” na nowy rok szkolny. Zapisywać można już pięciomiesięczne maluchy. Nabór potrwa do 28 kwietnia, potrzebne dokumenty trzeba złożyć w siedzibie placówki.  

 

 

„Jaś i Małgosia” to najstarszy bełchatowski żłobek. Działa od ponad 40 lat. Maluchy mogą w nim liczyć na wspaniałą opiekę, pyszne posiłki przygotowywane w kuchni na miejscu, domową atmosferę. Do tego jest sporo różnorodnych zajęć od plastycznych, przez umuzykalniające i logopedyczne, po zabawy z elementami języka angielskiego. Placówka może się też pochwalić odnowionym, kolorowym, a przede wszystkim przyjaznym i bezpiecznym otoczeniem. Nieco ponad rok temu budynek „Jasia i Małgosi” przeszedł gruntowny remont oraz modernizację.

 

Rekrutacja rusza 3 kwietnia, potrwa zaś do 28 kwietnia. W tym czasie rodzice i opiekunowie, którzy chcą aby ich pociecha korzystała z „Jasia i Małgosi”, muszą złożyć wypełnioną kartę zgłoszenia. Można ją pobrać bezpośrednio z placówki lub jej strony internetowej www.zlobekbelchatow.szkolnastrona.pl. Jeśli jest potrzeba, trzeba też złożyć dodatkowe oświadczenia, m.in. potwierdzające samotne wychowywanie dziecka, wielodzietność rodziny itp. Dokumenty można przynosić do siedziby placówki (os. 1 maja 7, I piętro, p. 114) w godz. 8:30-15:00 od poniedziałku do piątku.

 

– Od kilku lat sukcesywnie dążymy do tego, aby uatrakcyjniać ofertę naszego żłobka. Tak, by była ona konkurencyjna na lokalnym rynku. Cieszę się, ze udało się nam pozyskać środki na modernizację „Jasia i Małgosi”, a także na jego rozbudowę. Dzięki inwestycji znacznie poprawił się komfort pobytu w placówce, a co najważniejsze z opieki żłobka może korzystać teraz więcej dzieci. Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów, aby zapoznali się z ofertą naszej miejskiej placówki – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Placówka ma wiele atutów. Wśród nich, m.in. nowa oferta zajęć.

 

– Mamy wykfalifikowaną kadrę, zatrudniona jest także pielęgniarka. To na co rodzice zwracają uwagę to także nasze posiłki, które gotowane są w kuchni na miejscu. Dbamy o to, aby były one smaczne i zdrowe, a jeśli jest taka potrzeba także odpowiednio zmodyfikowane do diety dziecka. Możemy się też pochwalić pięknymi, przyjaznymi dla dzieci pomieszczeniami. Mamy salę doświadczania świata, w której stymulowane są zmysły za pomocą różnych dźwięków, zapachów, faktur i kolorów. Prowadzimy też terapię światłem, mamy magiczny dywan, który służy do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Z kolei tablice multimedialne uatrakcyjniają zajęcia, są ciekawym dodatkiem edukacyjnym, rozwijają spostrzegawczość, kształtują zdolność rozróżniania kolorów i kształtów – tłumaczy Anna Majchrzak, dyrektor Żłobka Miejskiego „Jaś i Małgosia” w Bełchatowie.

 

ADA

 

„Magiczny dywan” do zabaw ruchowych jest uwielbiany przez przedszkolaków

 

 

rekrutacja zlobek plakat