Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMiejskie lodowisko zyskało nowy wygląd

Miejskie lodowisko zyskało nowy wygląd

 Dach oraz poszycie hali lodowiska przy ul. Edwardów zostały wymienioneDach oraz poszycie hali lodowiska przy ul. Edwardów zostały wymienione

 

Drugi etap modernizacji miejskiego lodowiska dobiega końca. Ślizgawka na os. Dolnośląskim ma nowy dach i ściany boczne, wybudowany został także garaż na rolby. Obecnie prowadzone są ostatnie prace porządkowe i rozruchowe. Z odnowionego obiektu będzie można korzystać w listopadzie.

Miejskie lodowisko przy ul. Edwardów zyskało nowy wygląd. Zakres prac, jakie przeprowadzone zostały w ramach drugiego etapu modernizacji obiektu, był bardzo szeroki. Objęły one m.in. całkowitą wymianę poszycia hali namiotowej i dachu, budowie nowego garażu rolby i topielnika. Poza tym od podstaw wybudowana została nowa instalacja odgromowa, hydrauliczna oraz elektryczna wraz z rozdzielnią zasilającą. To jednak nie wszystko. – Ściany boczne to teraz przesuwne plandeki, które latem, kiedy lodowisko zamieni się w rolkowisko, pozwolą reagować na warunki atmosferyczne. To znaczy w razie potrzeb będziemy mogli je podnosić bądź opuszczać – tłumaczy Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Wszystkie roboty budowlane oraz instalacyjne zostały już ukończone. Teraz pozostały jeszcze prace porządkowe oraz te związane z rozruchem wszystkich instalacji. – Prowadzimy tak naprawdę ostatnie szlify i mamy nadzieję, że przy sprzyjających warunkach już w listopadzie będziemy mogli zaprosić mieszkańców na miejską ślizgawkę – dodaje dyrektor Woźniak.

Wszystkie prace wykonane w ramach drugiego etapu modernizacji lodowiska kosztowały blisko 800 tys. zł, a na ich realizację miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania z Województwa Łódzkiego.

To jednak nie koniec prac, jakie planowane są na lodowisku. W przyszłym roku ma zostać ogłoszony przetarg na realizację trzeciego – ostatniego – etapu modernizacji obiektu. Zakłada on przebudowę całej części socjalnej. Mowa o nowych szatniach, pomieszczeniach sanitarnych oraz budowę tzw. ciepłego holu, tak by mieszkańcy mogli czekać na swoje wejście na taflę w komfortowych warunkach.

 

AP

 

Z miejskiej ślizgawki będzie można skorzystać już za kilka tygodniZ miejskiej ślizgawki będzie można skorzystać już za kilka tygodni