Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaMiłość do gór tematem Klubu Podróżnika

Miłość do gór tematem Klubu Podróżnika

Podczas swojej prelekcji Piotr Wnuk opowie o swojej miłości do górPodczas swojej prelekcji Piotr Wnuk opowie o swojej miłości do gór

 

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na kolejną prelekcję w ramach Klubu Podróżnika pt. „Góry – medytacja w ruchu”, którą wygłosi Piotr Wnuk. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

 

 

Piotr Wnuk – pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego kraju oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.

 

Podczas prelekcji w Klubie Podróżnika Pan Piotr wyjaśni, za co kocha góry, opowie o trekkingu z południa na północ Majorki przez góry Serra de Tramuntana szlakiem GR 221 Ruta de Pedra. Zilustruje górskie ścieżki La Palmy oraz wspomni o nocy spędzonej na Roque de los Muchachos – najpiękniejszym wierzchołku wyspy. Opowie także, jak samotnie wszedł na Demawend (5671 mnpm) – irański drzemiący wulkan. Nie zabraknie również opowieści o Biesach, Beskidach, Tatrach. Na koniec górskiej opowieści Pan Piotr wyjaśni, czy aby na pewno Mont Blanc, na którego szczycie stanął w 2016 roku, jest zawsze biały? Spodziewajcie się również odpowiedzi na pytanie „czym dla mnie jest ta medytacja w ruchu?”.

 

mat. MCK

 

Plakat promujący spotkanie Klubu PodróżnikaPlakat promujący spotkanie Klubu Podróżnika