
Uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w ciekawym wydarzeniu. Mowa o drużynowej grze terenowej, która będzie łączyć naukę, zabawę, współpracę i ekologię. Gra terenowa „Zostań odkrywcą bioróżnorodności” to część projektu „Bełchatów dla bioróżnorodności – edukacja ekologiczna mieszkańców”, który jest współfinansowany z programu „Łódzkie EKO-inspiracje”. A do udziału w niej zaprosił prezydent Miasta Bełchatowa Patryk Marjan zaprasza szkoły podstawowe do udziału w wydarzeniu. Rywalizacja będzie miała formę drużynowej terenowej przygody połączonej z nauką, zabawą i współpracą. Start gry zaplanowano na 25 maja 2026 roku o godz. 10:30 przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Całość potrwa około 2 – 3 godzin.
Osiem stacji i ekologiczne wyzwania
Na uczestników czeka osiem tematycznych baz. Każda z nich będzie związana z innym zagadnieniem dotyczącym środowiska i przyrody. Uczniowie zmierzą się m.in. z zadaniami dotyczącymi hydrosfery, biosfery, pedosfery czy zagrożonych gatunków. Nie zabraknie także konkurencji sprawdzających wiedzę o wpływie człowieka na lokalną bioróżnorodność oraz zadań związanych z obserwacją flory pod mikroskopem. Drużyny będą zdobywać punkty za poprawnie wykonane zadania i liczyć się będzie także dotarcie do mety w wyznaczonym czasie. Dla trzech najlepszych zespołów organizatorzy przygotowali nagrody. Ta gra terenowa ma zachęcić młodych mieszkańców do aktywnego poznawania przyrody i budowania ekologicznej świadomości poprzez działanie w terenie.


