Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMłodzieżowa Rada ma dwie nowe radne

Młodzieżowa Rada ma dwie nowe radne

Radni przyjęli uchwały dotyczące składu Młodzieżowej Rady MiejskiejRadni przyjęli uchwały dotyczące składu Młodzieżowej Rady Miejskiej

 

Za nami VIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. W porządku obrad posiedzenia, które odbyło się we wtorek, 29 listopada, znalazły się głównie punkty dotyczące zmian w składzie rady. Jeden z członków złożył mandat, przyjęto także dwie nowe radne.

Zgodnie ze statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie, mandaty radnych, którzy ukończyli swoje szkoły bądź zmienili placówki, w których się uczą – wygasają. Ich miejsce zajmą uczniowie tych samych szkół, którzy w wyborach (poprzednich bądź uzupełniających) zdobyli kolejno największą liczbę głosów. W związku z wygaśnięciem mandatu radnego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego we wtorek, 29 listopada, jego miejsce zajęła uczennica tej szkoły – Zuzanna Rychlik. – Bardzo się cieszę z tego, że zostałam radną i będę miała wpływ na to, co dzieje się w Bełchatowie. Zależy mi na tym, b zrobić coś ciekawego dla młodzieży w naszym mieście – mówiła tuż przed sesją Zuzanna Rychlik.

Specjalny dyplom potwierdzający członkostwo w Młodzieżowej Radzie Miejskiej odebrała także Zuzanna Pasternak z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, która nie była obecna na poprzedniej sesji. – Dla mnie najbliższe są tematy związane ze sportem. Sama trenuję boks i myślę, że moje doświadczenie pomoże mi zachęceniu młodzieży do większej aktywności – zdradziła nam Zuzanna Pasternak.

Życzenia owocnej pracy dla miasta i bełchatowskiej młodzieży nowym radnym złożył Piotr Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie. – Gratuluję serdecznie nowym radnym. Niech współpraca w gronie młodzieżowej rady układa się jak najlepiej. Życzę owocnej pracy i mnóstwa ciekawych pomysłów – podkreślał przewodniczący Piotr Wysocki.

 

W dalszej części obrad radni uzupełnili składy dwóch Komisji. W Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pracować będzie Zuzanna Pasternak, zaś do Komisji Kontaktów z Samorządami Uczniowskimi dołączyła Zuzanna Rychlik.

W trakcie VIII sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej radny Jan Olczyk złożył swój mandat. Powodem takiej decyzji jest chęć kandydowania do wojewódzkiego organu. – Moim marzeniem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności, miasta, ale też regionu. Dlatego też podjąłem odważną decyzję o rezygnacji z mandatu radnego bełchatowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej i kandydowaniu do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Mam nadzieję, że ta zmiana pozwól mi w pełni realizować potrzeby mieszkańców regionu – tłumaczył. Byłemu już radnemu Janowi Olczykowi gratulujemy decyzji i życzymy powodzenia podczas rekrutacji.

 

AP

 

Życzenia nowym radnym złożył przewodniczący Rady Miejskiej Piotr WysockiiŻyczenia nowym radnym złożył przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysockii