Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMuzeum Regionalne wróciło do tradycji zapustów

Muzeum Regionalne wróciło do tradycji zapustów

Ostatki w Bełchatowie. Korowód przeszedł ulicami miastaOstatki w Bełchatowie. Korowód przeszedł ulicami miasta

 

Barwny, kolorowy i jak zawsze wesoły korowód ostatkowy przeszedł ulicami miasta. Wśród przebierańców nie zabrakło niedźwiedzia, aniołów, diabłów i przeróżnych zwierząt.

 

 

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, Muzeum Regionalne w Bełchatowie powróciło do jego organizacji.

 

– To fantastyczna, staropolska tradycja. Cieszę się, że mogliśmy ponownie spotkać się na naszym miejskim korowodzie. Wracamy do tradycji, podtrzymujemy polskie zwyczaje. Pokazujemy w ten sposób młodzieży, że kiedyś, ale też i dzisiaj można w taki właśnie sposób spędzać ostatnie dni karnawału – mówił Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

 

W ostatkowym pochodzie udział wzięło prawie dwieście osób. Głównie była to młodzież z bełchatowskich szkół. Większość z nich przebrana była za różnorodne postacie, wśród nich m.in. niedźwiedź, bocian, anioł, diabły. Całość dopełnili muzykanci wygrywający skoczne melodie.

 

Korowód przeszedł centrum miasta, ale też odwiedził różne placówki i instytucje. Odwiedzili także Urząd Miasta Bełchatowa. Słodkościami, których w ostatki nie może zabraknąć, częstował gości wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

ADA

>>> Korowód ostatkowy – zobacz galerię zdjęć

 

Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz częstował pączkami uczestników korowoduWiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz częstował pączkami uczestników korowodu