Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościNa Czyżewskiego bezpieczniej z azylami

Na Czyżewskiego bezpieczniej z azylami

 Azyle wymuszają na kierowcach uważną jazdęAzyle wymuszają na kierowcach uważną jazdę

 

Nowa nawierzchnia poprawiła komfort jazdy, a zamontowane przy przejściach azyle – bezpieczeństwo pieszych. Z wyremontowanego fragmentu ul. Czyżewskiego kierowcy korzystają już od kilku tygodni. Dziś inwestycja została oficjalnie zakończona.

Roboty prowadzone były a odcinku od ul. Staszica do Dąbrowskiego. Prace objęły nie tylko położenie nowej asfaltowej nawierzchni, ale także częściową wymianę krawężników oraz montaż włazów i pokryw studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Ostatni etap realizowany był już po przywróceniu ruchu na wyremontowany fragment Czyżewskiego. Wykonawca zamontował nowe znaki pionowe a także tzw. azyle w rejonie przejść dla pieszych. To rozwiązanie w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo pieszych na pasach. Wyspa pozwala bowiem przejść przez ulicę na dwa razy. Jeśli ruch jest dość duży, pieszy nie musi bowiem czekać, aż z obu stron przejadą samochody – po przekroczeniu jednego pasa ruchu może bowiem zatrzymać się pośrodku. Dodatkowo kształt azylu wymusza na kierowcach spokojniejszą i uważniejszą jazdę.

Końcowy odbiór inwestycji odbył się w środę, 28 grudnia. Wszystkie prace kosztowały miasto blisko 830 tys. zł. Na pokrycie połowy kosztów magistrat pozyskał dotację ze starostwa powiatowego.

 

AP

 

Azyle zwiększają bezpieczeństwo pieszych na przejściachAzyle zwiększają bezpieczeństwo pieszych na przejściach

 

 

 Nowy asfalt poprawił komfort jazdy kierowcówNowy asfalt poprawił komfort jazdy kierowców