Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMieszkania przy Podmiejskiej. Ostatnie dni naboru

Mieszkania przy Podmiejskiej. Ostatnie dni naboru

Budowany blok SIM przy ul. Podmiejskiej
W bloku SIM przy ul. Podmiejskiej powstanie 16 mieszkań o różnym metrażu
To już ostatni moment, aby złożyć wniosek o przyznanie mieszkania w nowym bloku SIM przy ul. Podmiejskiej. Nabór trwa jeszcze tylko do piątku 15 września.

Bełchatowianie, którzy marzą o własnym „M” mają szansę zamieszkać w bloku SIM przy ul. Podmiejskiej. To właśnie tam pnie się bowiem do góry budynek, który budowany jest w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Blok ma być gotowy w przyszłym roku.

– Bełchatów jako pierwsze miasto w Polsce przystąpił do realizacji inwestycji w ramach SIM, z czego się niezwykle cieszymy. To oferta skierowana przede wszystkim do osób, które szukają mieszkania, a nie stać ich na kupno czy to na rynku pierwotnym czy wtórnym, bo nie mają zdolności kredytowej. Tutaj liczy się bowiem zdolność czynszowa. Dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Chętni do zamieszkania w bloku przy ul. Podmiejskiej wnioski mogą składać do 15 września.  Wszystkie dokumenty aplikacyjne są dostępne pod artykułem. Można je również otrzymać w Wydziale Spraw Lokalowych urzędu miasta przy ul. Kościuszki 1. Tam też trzeba złożyć wspomniane dokumenty.

W bloku SIM przy ul. Podmiejskiej powstanie 16 mieszkań

W dwupiętrowym budynku powstanie w sumie 16 mieszkań. Będą to kawalerki, pokoje 2, 3 i 4 pokojowe. Ich metraż będzie się wahać od 27 do 67 m2. Trzeba ponadto podkreślić, że dwa lokale będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warunkiem, aby otrzymać mieszkanie jest spełnienie kryteriów, a także wpłacenie partycypacji. Będzie ona się różnić w zależności od metrażu lokalu. Co ważne, Lokatorom, którzy w ramach umowy partycypacji pokryją co najmniej 20 proc. kosztów budowy lokalu, SIM-y zapewnią możliwość dojścia do własności po ok. 15 – 20 latach.

Podsumowując, budowa bloku w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powinna zakończyć się w drugiej połowie 2024 roku. Jej koszt to prawie 5,5 mln zł. Trzeba przypomnieć, że dla miasta to inwestycja praktycznie bezkosztowa. Miasto wniosło w inwestycję swoją działkę, przekazało także projekt bloku. Reszta jest finansowana w ramach spółki SIM i Banku Gospodarstwa Krajowego.