Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaNapisz konkursową bajkę, opowiadanie lub recenzję

Napisz konkursową bajkę, opowiadanie lub recenzję

Zadanie konkursowe - napisz bajkę, opowiadanie lub recenzję.
Konkursy literackie biblioteki publicznej cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży; fot. MiPBP
Bełchatowska biblioteka publiczna ogłasza coroczne, jesienne konkursy literackie dla dzieci i młodzieży. Udział w nich mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa i powiatu. Prace na konkursy „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” oraz „Książki na medal” można składać połowy listopada.

Jak rozbudzać wśród dzieci i młodzieży chęć czytania oraz zachęcać młodych ludzi do rozwijania twórczego myślenia przy jednoczesnym pobudzaniu dziecięcej wyobraźni? Odpowiedzi na te pytania znają pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. I. Kraszewskiego w Bełchatowie. W tym celu od lat organizują literackie konkursy.

Napisz konkursową bajkę, opowiadanie lub recenzję

Pierwszy z nich, czyli „Bajki dla siostrzyczki i braciszka”, skierowany jest do młodszych miłośników literatury. Zadaniem uczniów klas IV – VI szkół podstawowych jest napisanie bajki bądź opowiadania. Dodatkowo uczestnicy konkursu mogą do nich dołączyć ilustracje. Jeśli chodzi o objętość prac, to nie powinny one przekraczać dwóch storn maszynopisu o formacie A4.

W przypadku drugiego konkursu zatytułowanego „Książki na medal”, udział w nim mogą wziąć dzieci chodzące do najstarszych klas (VII – VIII) podstawówek oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Literackie wyzwanie, z jakim muszą się zmierzyć uczestnicy, polega na napisaniu recenzji wybranej książki. Należy pamiętać, aby dzieło było spoza kanonu lektur szkolnych. Podobnie, jak w przypadku pierwszego konkursu, także tutaj objętość pracy nie powinna przekraczać dwóch stron maszynopisu A4.

Zgodnie z regulaminem, recenzje, opowiadania i bajki, które były już nagrodzone lub publikowane, nie będą brane pod ocenę. Prace w trzech egzemplarzach i opatrzone godłem należy składać osobiście w siedzibie głównej przy ul. Kościuszki 9. Można jest także przesłać drogą pocztową. Ważne, by dotarły one do biblioteki do 15 listopada. Zwycięzców obu konkursów poznamy w grudniu.

Więcej szczegółów, regulaminy obu konkursów wraz z wymaganymi załącznikami dostępne są na stronie MiPBP biblioteka.belchatow.pl.

AP

Plakat - literackie konkursy biblioteki publicznej