Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportNarodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach za nami

Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach za nami

Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach na miejskich kortach
Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach rozegrany był w Bełchatowie już po raz drugi
To był weekend pełen sportowych emocji. Na miejskich kortach zmierzyło się 14 czołowych polskich tenisistów na wózkach. Rywalizacja w ramach Narodowego Pucharu Polski była zacięta, a jednym z medalistów został bełchatowianin – Krzysztof Brezyna.

Za nami Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach. 12 i 13 sierpnia do Bełchatowa przyjechała polska czołówka w tej dyscyplinie sportu. Gościliśmy zawodników z całego kraju, m.in. z Poznania, Płocka, Szczecina, Wałbrzycha, Leszna, Łomży czy Krotoszyna. Wśród nich byli także reprezentanci Polski, którzy regularnie występują w kadrze narodowej.

Na miejskich kortach przy ul. Edwardów sportowców przywitał wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

– Kiedy patrzę tutaj na Was, to widzę przyjaciół, kolegów. Od razu widać, że jesteście jedną, wielką, sportową rodziną. Życzę, abyście czuli się w naszym mieście jak u siebie w domu. Przede wszystkim jednak życzę jak najlepszych wyników, oczywiście zdobytych w myśl zasady fair play, bo to jest chyba w sporcie najważniejsze – mówił podczas otwarcia turnieju wiceprezydent Łukasz Politański.

Puchar wystartował w sobotę, 12 sierpnia. Zwycięzców poznaliśmy dzień później, w niedzielę, 13 sierpnia. Mecze rozgrywane były w systemie pucharowym. Oznacza to, że przegrana wiązała się z odpadnięciem z turnieju głównego. Zawodnicy, którzy polegli w swoim pierwszym meczu, kontynuowali rywalizację w turnieju pocieszenia.

Wszystkie mecze, a tym samym bełchatowskie rozgrywki wygrał Paweł Miętrkiewicz z Zielonej Góry. Na drugim miejscu uplasował się natomiast reprezentant Bełchatowa, Krzyszrof Brezyna. Wielokrotny stypendysta Miasta Bęłchatowa, zawodni Akademii GKS Bełchatów i jednocześnie dyrektor turnieju, w finale przegrał po emocjonujących dwóch setach 2:6 i 4:6. Jeśli chodzi o turniej pocieszenia, najlepiej spisał się płocczanin Marcin Niepogoda.

>>> Zobacz fotorelację: Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach

Wszystkim tenisistom, którzy pokazali w Bełchatowie tenis ziemny na wózkach na najwyższym poziomie, serdecznie gratulujemy. Jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów na polskich, a także europejskich i światowych kortach.

Głównym organizatorem Narodowego Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach są: Fundacja Akademia GKS Bełchatów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, współorganizatorami są: Polski Związek Tenisowy oraz  Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a Honorowy Patronat nad turniejem objęła prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

Gdzie jeszcze powalczą tenisiści na wózkach?

Warto nadmienić, że turniej w Bełchatowie to trzecie zawody w ramach Narodowego Pucharu Polski. Wcześniej rozgrywki miały miejsce w Toruniu i Poznaniu. Rywalizacja toczyć się będzie jeszcze w trzech miastach. Tenisiści powalczą o puchar w Łomży, Sobocie oraz Szczawnie-Zdroju.

AP

Rozpoczęcie Narodowego Pucharu Polski w tenisie na wózkach
Powodzenia zawodnikom życzyli wiceprezydent Łukasz Politański oraz dyrektor MCS Paweł Woźniak; fot./MCS
Zwycięzcy Narodowego Pucharu Polski w tenisie na wózkach
Przed tenisistami jeszcze trzy turnieje w ramach Narodowego Pucharu Polski w tenisie na wózkach