Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaNauczyciele odebrali nagrody i wyróżnienia

Nauczyciele odebrali nagrody i wyróżnienia

 

Nagrodę Prezydenta Miasta Bełchatowa odebrało trzydziestu dziewięciu nauczycieliNagrodę Prezydenta Miasta Bełchatowa w tym roku odebrało trzydziestu dziewięciu nauczycieli

Trzydziestu dziewięciu nauczycieli z miejskich przedszkoli i szkół zostało uhonorowanych Nagrodami Prezydenta Miasta Bełchatowa. Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Nauczyciela nie zabrakło też innych gratyfikacji, podziękowań, życzeń i gratulacji.

 

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 11 października w Miejskim Centrum Kultury. Bohaterami spotkania było kilkudziesięciu nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli, w tym trzydziestu dziewięciu laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa. To szczególne wyróżnienie z rąk prezydent Marioli Czechowskiej i wiceprezydentów Dariusza Matyśkiewicza oraz Łukasza Politańskiego odebrali pedagodzy, którzy na swoim koncie mają szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Tradycyjnie gratyfikacje te przyznawane są raz w roku, właśnie w październiku.

– Drodzy Nauczyciele, dziękuję Wam za codzienny trud nauczania oraz wychowywania kolejnych pokoleń bełchatowian. Kształtowanie ich umysłów oraz charakterów jest trudną, ale zarazem piękną i zaszczytną misją – mówiła prezydent Czechowska. Dodała przy tym, że praca ta wymaga nie tylko wiedzy czy umiejętności, ale również otwartości i chęci współpracy ze swoimi podopiecznymi. Prezydent Czechowska pogratulowała nagrodzonym, a wszystkim pracownikom oświaty życzyła satysfakcji z podejmowanych działań, wielu sukcesów oraz odwagi w spełnianiu marzeń.

To jeszcze nie wszystko, były też inne gratyfikacje. Dwoje nauczycieli otrzymało Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty, czterech nagrodzono Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a złoty medal za długoletnią służbę odebrało dziewięciu pedagogów. Pamiętano również o osiemnastu nauczycielach, którzy w minionym roku wypracowali awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

 

Uroczysta gala była również dobrą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń. W imieniu nauczycieli głos zabrała dyrektor PS nr 2 Małgorzata Brzostowska, która podkreślała, że istotą rozwoju bełchatowskich placówek i pracujących w nich ludzi jest dobra współpraca z lokalnym samorządem.

 

Na koniec dla nauczycieli przygotowano miłą niespodziankę, a był nią recital Kuby Sienkiewicza i Leszka Bonara.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która w 1773 r. zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Święto to wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

KZB

>>> Fotorelacja z uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Na tegorocznej gali z okazji Dnia Nauczyciela spotkało sie kilkudziesięciu nauczycieli miejskich szkół i przedszkoliNa tegorocznej gali z okazji Dnia Nauczyciela spotkało sie kilkudziesięciu nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli

 

Podczas spotkania z pracownikami oświaty prezydent Mariola Czechowska podziękowała im za trud wkładany w nauczanie i wychowywanie kolejnych pokoleń PolakówPodczas spotkania z pracownikami oświaty prezydent Czechowska podziękowała im m.in. za zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą

 

"Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły..." - tego utworu nie mogło zabraknąć podczas koncertu Kuby Sienkiewicza i Leszka BonaraNa zakończenie uroczystej gali zagrał duet: Kuba Sienkiewicz i Leszek Bonar