Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościNowe mieszkania w Odrze są już gotowe

Nowe mieszkania w Odrze są już gotowe

Metraż mieszkań waha się od 45 do 47 mkw.Metraż mieszkań waha się od 45 do 47 mkw.

 

Miejskie zasoby mieszkaniowe właśnie się powiększyły. Zakończyła się przebudowa dawnych pomieszczeń usługowych w komunalnej Odrze. W efekcie powstały tam cztery nowe mieszkania. Wszystko kosztowało niemal 450 tys. zł, a inwestycja współfinansowana jest ze środków Gminy Bełchatów.

W Odrze przy ul. Czaplinieckiej, od pewnego czasu, kilka lokali usługowych stało pustych. Zdając sobie sprawę z tego, ilu bełchatowian czeka na własne „M”, miasto zdecydowało, że przekształci je na mieszkania. Ich remont, a także adaptacja już się zakończyły. Zakres prac był spory. Przebudowano ściany, postawiono ścianki działowe, zamontowano stolarkę drzwiową.

 

W ramach robót położone zostały również instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa, a także wentylacja mechaniczna. W każdym z lokali są także toaleta, umywalka, zlewozmywak z baterią, kabina natryskowa oraz kuchenka gazowa wraz z piekarnikiem. W sumie powstały cztery lokale mieszkalne, jedno z nich dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ich metraż waha się od 45 do 47 mkw.

 

– Cieszymy się, że udało się zaadaptować wspomniane lokale usługowe na mieszkalne. Każdy dodatkowe mieszkanie w miejskich zasobach to kolejna rodzina, która znalazła własny kąt. Dlatego nieustannie szukamy możliwości, aby budować nowe bloki, ale też przekształcać i dostosowywać już istniejące lokale właśnie na mieszkania – powiedział wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

ADA