Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaNowe zasady korzystania z biblioteki

Nowe zasady korzystania z biblioteki

Biblioteka uruchamia swobodny dostęp do regałów z książkamiBiblioteka uruchamia swobodny dostęp do regałów z książkami

 

Biblioteka przywraca wolny dostęp do księgozbioru. Nie trzeba się już także umawiać na odbiór wypożyczonych książek. Nadal obowiązują limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w placówce. Trzeba też zakrywać usta i nos.

 

Od poniedziałku, 22 lutego czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej ponownie mają swobodny dostęp do księgozbioru. Oznacza to, że mogą swobodnie przemieszczać się między półkami i przeglądać książki, aby zdecydować którą wypożyczyć. Wolny dostęp uruchomiony został zarówno w dziale dla dorosłych, jak i dla dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że jednocześnie w siedzibie głównej przebywać może 20 osób – po 10 na każdy z działów, zaś w filiach po 3.

 

Teraz, nie trzeba się już także umawiać na zwrot czy wypożyczenie woluminów. Można zrobić w dowolnym dniu. Biblioteka oraz jej filie pracują w godz. 9:00-17:00 z przerwą na dezynfekcję w godz. 13:00-14:00.

 

Trzeba pamiętać, że w placówce nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Oprócz przestrzegania limitu czytelników, którzy jednocześnie mogą przebywać w placówce, wskazana jest również dezynfekcja rąk oraz zakrycie ust i nosa.

 

ADA

Zasady korzystania z MiPBP Zasady korzystania z MiPBP