Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościNowe życie Bawełnianki

Nowe życie Bawełnianki

Podczas inauguracji mówiono zarówno o historii tego miejsca, jak i przyszłości Galerii Bawełnianka Podczas inauguracji mówiono zarówno o historii tego miejsca, jak i przyszłości Galerii Bawełnianka

Przez dziesiątki lat Bawełnianka, była jednym z największych pracodawców w Bełchatowie. Po latach rusza w nowym charakterze, jako centrum handlowo-rozrywkowe. Dzisiaj, 26 kwietnia druga w mieście Galeria, zainaugurowała swoją działalność. Bawełnianka to zarówno miejsca pracy, jak i nowa odsłona historii tego miejsca.

 

Dla bełchatowian Bawełnianka była i nadal jest ważnym miejscem na mapie naszego miasta. Niegdyś był to największy zakład pracy, dziś jest to nowoczesny obiekt,  z charakterem działalności dostosowanym do współczesnych czasów.  

 

– Znajdujemy się w miejscu, które na zawsze zapisało się na kartach historii naszego miasta. To tutaj przez dziesiątki lat funkcjonowały Bełchatowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego, dające zatrudnienie mieszkańcom. To tutaj biło serce Bełchatowa. Dziś swoje podwoje otwiera piękna galeria handlowa, która nawiązuje do tej historii swoją nazwą, i elementami wystroju. Za co, myślę, wszyscy jesteśmy niezmiernie wdzięczni – mówiła podczas otwarcia Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

– Ten dzień z pewnością jest  kolejnym ważnym dniem w historii Bełchatowa. Na terenie centrum będzie mieściło się 80 sklepów i punktów usługowych, a wizytówką Bawełnianki będzie zaaranżowana w industrialnym stylu strefa gastronomiczna. Jej serce stanowił będzie zabytkowy komin, pozostałość po jednym z największych zakładów włókienniczych w regionie. Bawełnianka to nie tylko galeria, ale także i miejsce, które w wyjątkowy sposób łączy historię i nowoczesność mówił podczas otwarcia obiektu Sławomir Szczotka, prezes zarządu GBB Invest.

 

Bawełnianka, to druga po Olimpii galeria w naszym mieście. To zarówno dostęp do sklepów znanych marek, strefa gastronomiczna, ale też około pół tysiąca nowych miejsc pracy. Bawełnianka, bazuje na historii tego miejsca, swoją cegiełkę w tym zakresie dołoży również miasto.

 

– Za kilkanaście tygodni, może dni, chcemy otworzyć tutaj wystawę przedstawiającą tkacką historię naszego miasta. Będzie to miejsce, gdzie młodzi bełchatowianie będą mogli zobaczyć, chociażby krosna, na których tkane były materiały, jak również to wszystko, co kiedyś w zakładach było produkowane, oraz dowiedzieć się o historii tych zakładów – podkreślała prezydent Mariola Czechowska, dziękując  prezesowi spółki GBB Invest  za inwestycję w  Bawełniankę. 

 

Na uruchomienie Galerii bełchatowianie czekali ponad dekadę. Złożyło się na to kilka czynników jak zmiana właściciela, czy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i ograniczeniem działalności tego typu obiektów,  co nie ułatwiało nawiązywania współpracy z najemcami. Dzisiaj Bawełnianka oficjalnie zainaugurowała działalność.

KR