Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościNowość na sportowej mapie miasta. Fitball na Stadionie!

Nowość na sportowej mapie miasta. Fitball na Stadionie!

Fitball w Bełchatowie: bezpłatne zajęcia pokazowe już w czwartek o 19:45. Zapisy trwają!
Mieszkańcy Bełchatowa zyskują nową okazję, aby zadbać o swoją kondycję w ciekawy sposób. Już w czwartek 26 marca na Stadionie Miejskim odbędą się pierwsze, pokazowe zajęcia Fitball. To trening z wykorzystaniem dużych piłek gimnastycznych. Wydarzenie dedykowane jest każdemu, kto chce sprawdzić swoje możliwości i poprawić samopoczucie.

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie nieustannie rozwija swoją ofertę, stawiając na aktywność dostępną w samym sercu miasta. Choć zajęcia z piłką często kojarzone są głównie z fitnessem dla kobiet, organizatorzy podkreślają, że nowa propozycja jest skierowana do wszystkich Bełchatowian.

– Miejskie Centrum Sportu otwiera się na nową formę ruchu, która stanowi wszechstronny trening nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Liczymy, że lokalizacja w centrum miasta zachęci mieszkańców do wspólnego treningu i sprawdzenia, jak wiele korzyści płynie z tej prostej, a zarazem niezwykle skutecznej aktywności – podkreślił Artur Ogórek dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Aktywność dla każdego bez względu na wiek

Zajęcia Fitball to znacznie więcej niż tradycyjne ćwiczenia. To intensywna praca nad koordynacją i wzmacnianiem całego ciała – od stóp aż po ramiona. Dzięki elastyczności, jaką dają piłki, trening może przybierać różne formy: od dynamicznych sesji cardio, po spokojniejsze zestawy ćwiczeń inspirowane pilatesem czy jogą. Jest to również bardzo dobra metoda dla osób, które na co dzień odczuwają skutki siedzącego trybu życia.

– Ćwiczenia z dużą piłką gimnastyczną angażują wszystkie partie ciała, w tym kluczowe mięśnie głębokie, poprawiając naszą koordynację ruchową. Jesteśmy w stanie dostosować poziom trudności do każdego uczestnika, co jest szczególnie ważne dla osób szukających ulgi dla kręgosłupa, ponieważ Fitball fantastycznie go odciąża – mówił trener Andrzej Olczyk.

Pierwsze spotkanie pokazowe odbędzie się 26 marca o godzinie 19:45 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3. Uczestnicy spotkają się w sali zapasów (trybuna północna „rodzinna”, sektor D). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 505-041-084. To idealny moment, by bez względu na wiek, zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i dołączyć do sportowej społeczności Bełchatowa.