Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaNowy rok szkolny w bełchatowskich szkołach

Nowy rok szkolny w bełchatowskich szkołach

Nauka w miejskich szkołach prowadzona będzie stacjonarnieNauka w miejskich szkołach prowadzona będzie stacjonarnie

 

W miejskich szkołach zadzwonił dziś pierwszy w nowym roku szkolnym dzwonek. W ośmiu podstawówkach oraz III LO uczyć się będzie ponad 5 tys. uczniów, w tym blisko 600 „pierwszaków”. Nauka prowadzona będzie stacjonarnie. W trosce o bezpieczeństwo młodych bełchatowian, a także nauczycieli oraz pracowników placówek, w szkołach wdrożono wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Nowy rok szkolny 2021/2022 w Bełchatowie powitało blisko 5,2 tys. uczniów miejskich szkół podstawowych oraz licealistów z Mickiewicza. W 28 oddziałach po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 591 pierwszoklasistów. Ze względu na pandemię nie było uroczystych apeli – w wyznaczonych godzinach uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami, a jedynie „pierwszaki” zainaugurowały rok w salach gimnastycznych bądź w aulach. Był to czas na przedstawienie planu lekcji, rozdania darmowych podręczników dla klas I – VIII oraz życzeń na dziesięć miesięcy nauki. – Szkoła to nie tylko praca i obowiązki, ale także okazja do poznawania otaczającego nas świata, zdobywania nowych doświadczeń oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Przed Wami wiele wyzwań, czasem łatwych, a niekiedy nieco trudniejszych. Zawsze jednak możecie liczyć na wsparcie swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Życzę każdemu z Was, by w rozpoczynającym się dziś nowym roku szkolnym towarzyszyły Wam zapał, energia i radość. Niech wiedza, jaką zdobędziecie, pomoże Wam się rozwijać i realizować marzenia – czytamy w liście, jaki do wszystkich uczniów skierowała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Warto podkreślić, że od września w miejskich szkołach (zarówno podstawowych jak III Liceum Ogólnokształcącym) będą realizowane zajęcia wspomagające dla uczniów wszystkich klas. Będą one finansowane ze subwencji oświatowej, a ich głównym celem jest uzupełnienie wiedzy w związku z nauką zdalną.

Zgodnie z decyzją MEN, placówki prowadzić będą nauczanie stacjonarne z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zgodnie z wytycznymi MEN oraz GIS). Szczegóły dotyczące warunków nauki w nowym roku szkolnym zostały uwzględnione w regulaminach poszczególnych placówek, które znajdują się na stronach internetowych szkół. Dodatkowo bieżące informacje przekazywane będą również rodzicom i opiekunom za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

>>> Czytaj: Miejskie szkoły czekają na uczniów

W trakcie wakacji w bełchatowskich szkołach przeprowadzono liczne remonty i prace konserwacyjne. W sierpniu, tak jak w latach poprzednich, pracownicy magistratu wraz ze strażą miejską i policją pod kątem bezpieczeństwa sprawdzili otoczenie wszystkich miejskich placówek oświatowych. oznakowanie, plany ewakuacji a także ogrodzenia boisk. Wszystko po to, aby wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie mogli wrócić do bezpiecznych i dobrze przygotowanych szkół.

 

AP