2 września oficjalnie zainaugurowano rok szkolny 2024/2025. W ośmiu miejskich podstawówkach, a także w miejskim III Liceum Ogólnokształcącym uczyć się będzie blisko 4,8 tys. uczniów. Dokładnie 225 klas będzie działać w szkołach podstawowych. W tym 10 oddziałów zerowych, 30 klas I oraz 185 klas II – VIII. Z kolei w „Mickiewiczu” licealiści będą się uczyć w 23 oddziałach.
Pierwsze lekcje rozpoczną się już jutro. Dziś natomiast odbyły się uroczyste apele, akademie i spotkania z wychowawcami. Nie zabrakło również życzeń dobrego roku szkolnego.
Niech będzie to dobry rok szkolny
Wiele ciepłych słów przekazała szkolnej społeczności także wiceprezydent Agnieszka Ludwiczak-Maszewska.
– W imieniu prezydenta Bełchatowa pana Patryka Marjana życzę dobrego roku szkolnego 2024/2025. Dużo energii, radości, zapału. Żebyście realizowali swoje pasje, marzenia, żebyście w tej szkole czuli się bardzo dobrze. Zaufanie, jakim obdarzyliście Szkołę Podstawową nr 12, na pewno zaprocentuje. Nie martwice się państwo o swoje dzieci, ponieważ jestem przekonana, że są w dobrych rękach – mówiła podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 wiceprezydent Bełchatowa Agnieszka Ludwiczak-Maszewska.
Samych dobrych chwil w nowym roku szkolnym życzono także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, który odwiedził wiceprezydent Wojciech Piasecki. – Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Niech to będzie dobry i inspirujący czas, małych i dużych sukcesów, pełen zwycięstw i wymarzonych wyników. Aby przyniósł wszystko, czego oczekujecie. By był owocny, pełen możliwości i nieocenionych doświadczeń – powiedział wiceprezydent Wojciech Piasecki.
Na uczniów miejskich placówek czeka wiele dodatkowych zajęć i kół zainteresowań. Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku liczne klasy będą dzielone podczas lekcji m.in. informatyki czy wychowania fizycznego. Dzieci i młodzież mają też zapewnioną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Mowa tu m.in. o zajęciach logopedycznych, terapii pedagogicznej, zajęciach z psychologiem czy pedagogiem specjalnym. Poza tym w miejskich szkołach funkcjonują gabinety pielęgniarskie. Dzięki temu uczniowie mogą być pewni, że w razie potrzeby otrzymają pierwszą pomoc przedmedyczną. Ważną częścią przygotowań do nowego roku szkolnego jest również organizacja nauczania dla uczniów z niepełnosprawnościami.