Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOchotnicy świętowali Dzień Strażaka

Ochotnicy świętowali Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka to okazja do podziękowań, gratulacji i życzeń dla ochotnikówMiędzynarodowy Dzień Strażaka to okazja do podziękowań, gratulacji i życzeń dla ochotników

 

Druhny i druhowie z OSP Bełchatów oraz OSP Bełchatów-Grocholice świętowali Międzynarodowy Dzień Strażaka. Sobotnim oraz niedzielnym obchodom towarzyszyły msze święte w intencji ochotników, defilady oraz uroczyste zbiórki, podczas których wręczono medale na wzorową służbę. Życzenia ochotnikom z obu jednostek w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej złożył wiceprezydent Łukasz Politański.

Miniony weekend upłynął pod znakiem strażackiego święta. W sobotę, 6 maja, uroczyste obchody Dnia Strażaka zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie. Po uroczystej zbiórce ochotnicy przemaszerowali do kościoła farnego. Tam odprawiona została msza święta. Później w siedzibie jednostki przy ul. Bawełnianej przyszedł czas na podziękowania, gratulacje, życzenia oraz wręczenie medali za wzorową służbę. Ważnym punktem było zaprzysiężenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. – W erze komputerów i smartfonów nie jest łatwo zachęcić młodzież do bezinteresownej pomocy. Cieszymy się, tym bardziej że takie ślubowanie było po niemal 15 latach. Jestem pewien, że nasi podopieczni nosząc mundur strażacki będą dumnie i godnie reprezentować Ochotniczą Straż Pożarną – mówi prezes OSP Bełchatów Krzysztof Franczyk. – Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Teraz będą się uczyć tego, że strażakiem jest się cały czas, a nie tylko podczas służby. W życiu spotykają nas różne sytuacje, na które trzeba być przygotowanym. Naszą rolą jako starszych ochotników, jest nauczenie młodszego pokolenia, jak zachować się w nagłym przypadku, a przede wszystkim pomagać innym – dodaje druh Łukasz Walczak, opiekun MDP.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Dzień Strażaka w OSP Bełchatów

Dzień później, w niedzielę 7 maja, świętowali zaś ochotnicy z jednostki OSP Bełchatów-Grocholice. Z okazji Dnia Strażaka odprawiono mszę świętą w intencji ochotników, była defilada oraz uroczysty apel, podczas którego wręczono medal dla zasłużonych ochotników. Wśród odznaczonych był m.in. druh Zbigniew Karkoski, który z Ochotniczą Strażą Pożarną oficjalnie związany jest od ponad trzydziestu lat. – Tak naprawdę ze strażą jestem związany od dziecka, bo dziadkowie i wszyscy dokoła byli strażakami i to mnie wciągnęło. Dziś cieszę się w tego wyróżnienia, bo w ten sposób docenione zostały te wszystkie moje działania, które od wielu lat wraz z innymi druhnami i druhami podejmujemy dla mieszkańców Bełchatowa i Grocholic – podsumowuje druh Karkoski.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Dzień Strażaka w OSP Bełchatów-Grocholice

Wspólnie z ochotnikami oby jednostek OSP Międzynarodowy Dzień Strażaka świętował wiceprezydent Łukasz Politański. Dziękując druhnom oraz druhom za ich bezinteresowną służbę oraz nieustanną gotowość do niesienia pomoc, przekazał list gratulacyjny od prezydent Marioli Czechowskiej.

 

„W imieniu całej bełchatowskiej społeczności dziękuję za Waszą służbę, za dbanie o nasze bezpieczeństwo, za pomoc niesioną drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych sytuacjach. Bardzo często to właśnie Wy – Ochotnicy jesteście pierwsi na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia, niosąc pomoc i wspierając kolegów zawodowców. Gasicie pożary, walczycie ze skutkami klęsk żywiołowych, angażujecie się w akcje pomocowe i charytatywne. Nie do przecenienia jest także rola, jaką odgrywacie w naszej bełchatowskiej społeczności. Jesteście niezwykle oddani naszej małej ojczyźnie, dbacie o jej rozwój, pielęgnujecie ważne wartości i tradycje, za co jestem Wam ogromnie wdzięczna. Jednocześnie dziękuję, że jesteście otwarci na miejskie działania, że włączacie się w nasze przedsięwzięcia i wydarzenia, że zawsze mogę na Was liczyć” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

 

AP

 

Życzenia strażakom z obu jednostek OSP złożył wiceprezydent Łukasz PolitańskiŻyczenia strażakom z obu jednostek OSP złożył wiceprezydent Łukasz Politański