
Obchody rozpoczęły się zbiórką przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej Bełchatów–Grocholice. Następnie strażacy w uroczystym przemarszu udali się do kościoła pw. Wszystkich Świętych. Tam odprawiona została msza św. w intencji druhen, druhów oraz ich rodzin. Po nabożeństwie uczestnicy wrócili do siedziby jednostki przy ul. Szkolnej, gdzie odbył się uroczysty apel. Nie zabrakło odznaczeń. Medale trafiły m.in. do druhów z najdłuższym stażem. Do ochotników popłynęło także wiele podziękowań i życzeń. – Z okazji Dnia Strażaka kieruję do całej Braci Strażackiej słowa głębokiego szacunku i uznania. Dziękuję Wam za bezinteresowną, niezwykle odpowiedzialną służbę, pełną poświęcenia w ratowaniu życia, zdrowia i mienia. Życzę Wam zawsze bezpiecznych powrotów z akcji, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Święty Florian nieustannie czuwa nad Wami i wspiera Was w codziennej służbie – powiedział podczas uroczystości prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

