Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOddaj włosy dla chorych onkologicznie

Oddaj włosy dla chorych onkologicznie

Oddaj włosy dla chorych onkologicznie
„Twój włos, mój uśmiech” to akcja, w której udział wziąć mogą zarówno panie, jak i panowie oraz dzieci; fot. archiwum
Pięć młodych bełchatowskich fryzjerek postanowiło pomóc chorym na raka. Organizują akcję „Twój włos, mój uśmiech”, którą patronatem honorowym objął prezydent Bełchatowa Patryk Marjan. Włosy, które posłużą do zrobienia peruk, będzie można obciąć w trzech salonach fryzjerskich. Pierwsze cięcie już 20 maja.

Włosy to ważny atrybut naszego wyglądu. Ich utrata w wyniku chemio- czy radioterapii może być dla chorujących onkologicznie traumatycznym przeżyciem. Dobrze dobrana peruka sprawia zaś, że chorzy czują się lepiej i odzyskują siły potrzebne w walce z rakiem.

Dlatego też pięć młodych bełchatowskich fryzjerek postanowiła pomóc w zebraniu włosów na peruki dla chorych. W tym celu organizują akcję „Twój włos, mój uśmiech”, do udziału w której zachęcają wszystkich bełchatowian – zarówno panie, jak i panów. Do akcji przyłączyły się także 3 bełchatowskie zakłady fryzjerskie. I to właśnie tam każdy, kto również zechce pomóc, będzie mógł ściąć swoje włosy.

Warto jednak podkreślić, że nie każde włosy mogą zostać wykorzystane do produkcji peruk. Muszą one spełniać konkretne kryteria. Jeśli chodzi o ich długość, to nie mogą być krótsze niż 25 cm. Dodatkowo muszą one być naturalne, tzn. bez rozjaśniania czy farbowania. Poza tym należy pamiętać, aby w dniu cięcia nie myć włosów oraz nie nakładać na nie odżywki.

Zbiórki włosów będą prowadzone w trzech bełchatowskich salonach fryzjerskich:

  • 20 maja, godz. 12:00 – 16:00, Pracownia Fryzur, ul. M. Konopnickiej 25,
  • 8 czerwca, godz. 12:00 – 15:00, Studio Hair Design, ul. L. I M. Kaczyńskich 4a,
  • 22 czerwca, godz. 13:00 – 18:00, Just Men Barber Shop, ul. Wojska Polskiego 26.

W ramach akcji zbierane są także pieniądze dla fundacji Nu-Med, która wspiera osoby w trakcie terapii onkologicznych. Można też wziąć udział w licytacjach na facebookowym profilu „Twój włos, mój uśmiech”. Ponadto młodzież weźmie udział w warsztatach profilaktycznych.

Zbiórkę włosów organizuje Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Młodzieżowe Centrum Kariery. Wydarzenie patronatem honorowym objął zaś prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

AP

Plakat dot. akcji "Twój włos, mój uśmiech"