Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportOdebrali medale za udział w wirtualnej sztafecie

Odebrali medale za udział w wirtualnej sztafecie

Odebrali medale za udział w wirtualnej sztafecie
Jedną z dyscyplin wirtualnej sztafety był nordic walking
Ponad 40 bełchatowian, którzy zakończyli tegoroczną Wirtualną Sztafetę Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád, odebrali medale i nagrody. Zawodnikom, którzy podjęli trud startu w trzytygodniowym sportowym wyzwaniu pogratulował prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

Uczestnicy Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich po raz kolejny udowodnili, że Bełchatów i Csongrád łączy prawdziwa „Przyjaźń bez granic”. Biegnąc, maszerując z kijkami lub jadąc na rowerze „wykręcili” łącznie blisko 13 tys. km (biegacze 2920 km, chodziarze 2033 km i rowerzyści 7869 km). Tym samym dzielący oba miasta dystans 750 km pokonali symbolicznie aż 17-krotnie.

W tym roku do wirtualnej rywalizacji przystąpiło 93 sportowców – 42 bełchatowian oraz 51 Węgrów. Wśród biegaczy z naszego miasta najdłuższy dystans pokonał Krystian Habryn (272 km). – Systematyka przede wszystkim, jestem cały czas w treningu. Biegam codziennie, więc ten kilometraż praktycznie sam się zrobił – powiedział Krytian Habryn. Niewiele mniej, bo 256 km, przebiegła Sylwia Hałaczkiewicz. Natomiast Jarosław Staniec – 190 km.

W przypadku nordic walking bezkonkurencyjny okazał się Artur Stępień, który z kijkami przeszedł 278 km. – Kilometry pokonywałem praktycznie każdego dnia, w lesie i wokół Bełchatowa. Specjalnie się nie przygotowywałem, ale trzeba robić kilometry, żeby był dobry wynik. Satysfakcja jest bardzo duża. W przyszłym roku też wystartuję i będę chciał pobić swój wynik – tak o swojej taktyce mówił Artur Stępień. Na kolejnych miejscach uplasowały się dwie panie. Pierwsza z nich, Magdalena Malinowska zaliczyła 207 km. Jak sama przyznaje, to nie jest jej ostatnie słowo. – Artur ubiegł mnie o kilka kilometrów. Ale w przyszłym roku nie pójdzie mu już tak łatwo – podsumowała z uśmiechem Magdalena Malinowska. Z kolei trzecia na podium była Elżbieta Murlikiewicz, na której liczniku zapisujemy 196 km. Jeśli zaś chodzi o jazdę na rowerze, najwięcej, bo 1527 km, zapisał na swoim koncie Tomasz Klewin. Drugi w klasyfikacji Arkadiusz Szafrański przejechał 1358 km, trzeci zawodnik pokonał 526 km.

Odebrali medale za udział w wirtualnej sztafecie

Z bełchatowianami, którzy wystartowali w tegorocznej Wirtualnej Sztafecie spotkał się prezydent Bełchatowa Patryk Marjan. Podczas spotkania, które odbyło się w środę 22 maja w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu, pogratulował zawodnikom osiągniętych wyników. Życzył im także kolejnych sportowych sukcesów.

Ten bieg to bardzo ciekawa inicjatywa. W dzisiejszych czasach, kiedy media społecznościowe są tak bardzo popularne, warto prowadzić takie akcje ponad granicami. Ta sztafeta jest świetnym wydarzeniem, dzięki któremu możemy budować relacje z naszym miastem partnerskim, wspominać przyjaźń polsko-węgierską. Przede wszystkim jednak promujemy aktywność sportową i to jednocześnie w trzech dyscyplinach. Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za udział w sztafecie i serdecznie gratuluję – powiedział prezydent Patryk Marjan.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale, które zapewniła strona węgierska. Z kolei dla osób, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach we wszystkich konkurencjach – zarówno w Bełchatowie, jak i na Węgrzech – nagrody oraz upominki przygotowało nasze miasto wspólnie z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

>>> Zobacz fotogalerię: Wręczenie medali uczestnikom Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich

AP

Prezydent Patryk Marjan pogratulował uczestnikom sztafety
Prezydent Patryk Marjan pogratulował uczestnikom sztafety