Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaBez kategoriiOdwiedź muzeum Skry i poznaj historię klubu

Odwiedź muzeum Skry i poznaj historię klubu

Odwiedź muzeum Skry i poznaj historię klubu
Muzeum Skry Bełchatów jest już oficjalnie otwarte i zaprasza do zwiedzania
To pierwsze tego typu muzeum w Polsce. W Muzeum Skry Bełchatów, które otwarte zostało w Galerii Bawełnianka, znajdziecie m.in. archiwalne zdjęcia, najważniejsze trofea i stroje meczowe. Warto zajrzeć i poznać siatkarskie dziedzictwo żółto-czarnych.

Ponad 90 lat klubowej historii, z czego 67 lat siatkarskiej. Skra Bełchatów postanowiła udokumentować bogate dzieje drużyny w wyjątkowym miejscu. Stąd pomysł na utworzenie muzeum, w którym kibice będą mogli poznać dziedzictwo bełchatowskiego klubu, jego dziedzictwo i osiągnięcia.

Wszyscy, którzy ciekawi są, jak to się wszystko zaczęło i toczyło przez dziesięciolecia, mogą już zwiedzać tę wyjątkową wystawę. Na jej otwarciu były władze klubu, sponsorzy, a także działacze, którzy przez lata budowali tożsamość drużyny. Jak podkreślał prezydent Bełchatowa Patryk Marjan, to ważne, że w naszym mieście powstało takie muzeum.

– Historia Skry to niezwykle piękna historia. Cieszę się, że będzie teraz odwzorowana w jednym miejscu. Składam gratulacje dla całego środowiska skupionego wokół PGE Skry Bełchatów. Jednocześnie liczę na kolejne wielkie sukcesy. Życzę również, aby te zbiory szybko uzupełniły kolejne trofea – powiedział podczas otwarcia muzeum prezydent Patryk Marjan.

W muzealnej przestrzeni znalazły się także pamiątki przekazane przez kibiców Skry. – Naszym celem jest, aby muzeum było łącznikiem między tym, co było, a tym, co przyniesie przyszłość – zaznaczył prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A., Wiesław Deryło. – To miejsce bardzo ważnie nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla bełchatowian, mieszkańców powiatu bełchatowskiego i wszystkich kibiców naszej drużyny. Cieszymy się, że mamy możliwość pokazać naszą historię wszystkim, którzy odwiedzają Bełchatów – dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. – Życzę, by to miejsce było łącznikiem między piękną i bogatą historią a jeszcze bogatszą i jeszcze piękniejszą przyszłością – podsumował natomiast wiceprezes zarządu PGE GiEK S.A., Dariusz Stępczyński.

Odwiedź muzeum Skry i poznaj historię klubu

Muzeum Skry Bełchatów można zwiedzać w Bawełniance między godz. 10:00 a 19:00. Warto więc zajrzeć i poznać niezwykłą historię bełchatowskiego klubu.

>>> Zobacz fotogalerię: Otwarcie muzeum Skry Bełchatów

AP

W muzeum Skry Bełchatów można zobaczyć m.in. stroje drużynowe i klubowe trofea
W muzeum Skry Bełchatów można zobaczyć m.in. stroje drużynowe i klubowe trofea